Zapowiedź weekendu w Brazylii

Za nami już prawie dziewięć miesięcy tego bardzo długiego sezonu. Kończymy w miejscu do tego idealnym. Na wspaniałym torze Interlagos w Brazylii.  Oczywiście mistrzostwa są już dawno wyjaśnione, ale zawsze warto przysiąść po raz ostatni w tym roku przed telewizorem na Grand Prix F1.

Vettel będzie starał się poprawić swój rekord i po raz dziewiąty z rzędu wygrać wyścig. Prognoza pogody przewiduje na ten weekend dosyć mocne opady, więc na pewno nie będzie on tak przewidywalny jak poprzednie.

Na tym torze normalnie mamy dużo manewrów wyprzedzania, a w trakcie deszczu i zmiennych warunków pogodowych zawsze jest więcej akcji. Jeśli padać nie będzie to mamy w tym roku po raz pierwszy w Brazylii dwie strefy DRS.

Ten weekend to nie tylko ostatni wyścig w erze silników 2,4l, ale też wiele innych zmian. To będzie ostatni wyścig w Formule 1 dla Marka Webbera. Felipe Massa ostatni raz jedzie dla Ferrari. Sergio Perez dla McLarena itd ;-)

Po raz drugi za kierownicą Lotusa zobaczymy Heikki Kovalainena. Fin zastępuje Kimiego Raikkonena, który przeszedł już operację pleców w zeszłym tygodniu, ale przechodzi rehabilitację.

Piątkowe treningi są o 13:00 i 20:00. W sobotę mamy trening o 14:00 i kwalifikacje o 17:00. W niedzielę wyścig również o 17:00.