Raikkonen już nie wystartuje w tym sezonie

Autosport właśnie podał, że Kimi Raikkonen nie wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach tego sezonu. Fin już wcześniej groził Lotusowi, że tego dokona. Zawodnik nie otrzymywał od zespołu pensji przez cały sezon. Teraz postanowił przejść operację kręgosłupa, która ma pomóc mu z bólem pleców który go w tym sezonie nękał od Grand Prix Singapuru.

Zamiast do USA i Brazylii, Fin poleciał do Salzburga przejść operację. Jego menadżer Steve Robertson potwierdził, że rekonwalescencja i dojście do formy zajmie Kimiemu cztery tygodnie.

Skąd ta nagła decyzja? Gdyby Raikkonen czekał do końca sezonu to mogłoby to wpłynąć na jego przygotowania do sezonu 2014 z Ferrari.

Robertson powiedział: "W idealnym świecie fajnie było by dokończyć sezon z Lotusem. Z powodu mocnych bólów pleców nie jest to jednak możliwe."

Nie wiadomo, czy pieniądze nie mają wpływu na tą decyzję. Lotus musi teraz zadecydować kto zastąpi swojego kierowcę numer jeden, kierowcą rezerwowym jest Davide Valsecchi. Waszym zdaniem, kto ma szanse na start?

źródło