Perez potwierdza odejście z McLarena

W sklepie McLarena coroczna wyprzedaż gadżetów. Pewnie jak najszybciej chcą się pozbyć zapasów magazynowych z koszulkami i czapeczkami jednego z swoich kierowców. Sergio Perez potwierdził dziś, że opuści ekipę McLaren po zaledwie jednym roku startów w jej barwach.

Pewnie wkrótce otrzymamy potwierdzenie, że podpisali kontrakt z swoim juniorem Kevinem Magnusenem. Jest on tegorocznym mistrzem Formuły Renault 3.5.

Oświadczenie Pereza - „Chciałbym podziękować McLarenowi za możliwość bycia częścią ekipy w tym sezonie. Jazda w jednym z najlepszych zespołów w tym sporcie była dla mnie zaszczytem i nie żałuję zmiany ekipy. Zawsze dawałem z siebie wszystko, nawet jeśli nie mogliśmy osiągać naszych celów”.

„Podczas ostatnich dwóch wyścigów postaram się o jak najlepszy wynik, zwłaszcza w Austin. Z niecierpliwością czekam na możliwość spotkania się z moimi fanami, poczucia ich energii i pokazania się z jak najlepszej strony. Chciałbym powiedzieć wszystkim moim kibicom, że jestem bardzo wdzięczny za ich wsparcie. Nigdy mnie nie zawiedli, nawet w tak ciężkich chwilach jak ta. Naprawdę to doceniam”.

„W McLarenie poznałem wiele nowych osób i nawiązałem sporo przyjaźni. Jestem wdzięczny całej ekipie za ten rok, który był dla mnie wartościowym doświadczeniem. Życzę zespołowi jak najlepszej przyszłości. Zawsze byłem fanem McLarena. W miedzy czasie będę szukał rozwiązania na przyszłość, które pozwoli mi walczyć o zwycięstwa”.