Oficjalnie Kevin Magnussen zawodnikiem McLarena

Kevin Magnussen podpisał już kontrakt z zespołem McLarena i będzie partnerem Jensona Buttona w przyszłym sezonie. Już wcześniej Sergio Perez ogłosił, że odchodzi z końcem sezonu z zespołu.

Junior McLarena jest tegorocznym mistrzem Formuły Renault 3.5. Będziemy mieli cały sezon na ocenienie jego możliwości. Na pewno Kevina czeka trudne zadanie. Nowe przepisy w sezonie 2014 sprawiają, że debiutantom będzie podwójnie trudno.

„Jestem absolutnie zachwycony możliwością zadebiutowania w Formule 1 w barwach McLarena” – powiedział Kevin Magnussen. „Powiem wprost: ten zespół jest najlepszy. Moim marzeniem była możliwość ścigania się w jego barwach i nie przesadzę, jeżeli powiem, iż każdego dnia dążyłem do zostania kierowcą McLarena. Mam ogromny szacunek do każdego w zespole i chcę im ogromnie podziękować, przede wszystkim Martinowi Whitmarshowi, za danie mi tej szansy. Jenson będzie idealnym kolegą z zespołu. Jest bardzo szybki, ale oczywiście też doświadczony i ma doskonały techniczny punkt widzenia. To mistrz świata, którym mam zamiar zostać w przyszłości i jestem bardzo zdeterminowany, by nauczyć się od niego jak najwięcej”.

„Kevin jest oczywiście bardzo utalentowany i zdeterminowany, dlatego też mamy wobec niego spore nadzieje” – oznajmił Martin Whitmarsh, szef McLarena. „Co więcej, kiedy testował nasz samochód, był niezwykle szybki, metodyczny, a jego opinie były pierwszej klasy. Ponadto sposób, w jaki udało mu się wygrać w World Series by Renault, był naprawdę znakomity, prezentował świetne i naturalne tempo, ale również dojrzałość i zdolność do poradzenia sobie w walce w mistrzostwach”.

Perez również nie miał łatwo w McLarenie. Ich bolid nie był najszybszy, a sam Meksykanin był wolniejszy od swojego kolegi z zespołu. O ile w kwalifikacjach jeszcze nie wyglądało to tak źle, to w czasie wyścigów często popełniał błędy.

Z drugiej strony Romain Grosjean również je popełniał, ale teraz nabrał doświadczenia i jego forma jest zdecydowanie lepsza.