Kubica testował Citroena WTCC

Robert Kubica nie zwalnia. Polak przygotowuje się do startu w rajdzie Wielkiej Brytanii, ale w między czaie uczestniczył w tym tygodniu w testach Citroena C-Elysse WTCC na torze Monza. W przyszłym roku Citroen debiutuje w WTCC. Wiecie kto jest jednym z kandydatów na starty? ;-)

Citroen ma już dwóch kierowców - Yvan Muller i wszystkim znany z rajdów Sebastien Loeb. Kubica podobno jest również namawiany na starty, ale Polak cały czas rozważa swoje opcje. Robert uwielbia rajdowe starty, ale cały czas myśli o startach na torze. Co wybierze? Trudno powiedzieć.

Czym jeździł Robert na Monzie? Citroena C-Elysee WTCC - ma on rzędowy, 4-cylindrowy benzynowy silnik 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, podobny jak w rajdowym DS3 WRC. Jednostka korzystając z większego dozwolonego ciśnienia doładowania, w C-Elysee WTCC generuje moc 380 KM (przy 6000 obr./min), która jest przekazywana na koła osi przedniej za pomocą sześciobiegowej skrzyni sekwencyjnej. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm, przy 4500 obr./min, który okiełznać pomaga samoblokujący się mechanizm różnicowy

Tego dnia na torze pojawił się również Jose Maria Lopez - trudno powiedzieć, który z nich pokazany jest na filmiku poniżej.