Jutro pożegnanie w Polsacie? Gdzie Formuła 1 będzie transmitowana w 2014?

Nie ma już w zasadzie szans na to, żeby Formuła 1 została w Polsacie w przyszłym roku. Podobno oferta, jaką dostała ta stacja na koncesję na kolejne lata jest podobna do tej, którą podpisali za czasów Kubicy, a zyski z reklam nieporównywalnie niższe. Jest jeszcze zainteresowanie kilka innych stacji. Być może FoxSport, który wchodzi w styczniu do Polski. Kolejna opcja to Canal+, ale to tylko domysły.

900 tyś widzów oglądających średnio wyścigi w tym roku to zdecydowanie zbyt niska liczba. Strata Roberta może być dla fanów F1 bardziej dotkliwa niż mogliśmy przypuszczać.

Przyczyna jest prosta. Spadła oglądalność i na ten moment Formuła 1 w TV jest po prostu nieopłacalna. Decyzja oczywiście zależy od właściciela, ale w tym momencie moje źródło podaje, że szanse na podpisanie nowego kontraktu są znikome.

Ostatnie przecieki sugerują, że 1 stycznia w Polsce zostanie uruchomiony nowy kanał sportowy Fox Sports. Taki kanał sportowy dostępny jest w wielu krajach. Właścicielem jest Fox International Channels. Mają oni prawa do pokazywania Bundesligi w Polsce w latach 2015/2016. Potrzebują oni kolejnych pozycji, które są w stanie zapewnić im stałych widzów. Formuła 1 może do nich należeć.

Niestety oznaczałoby to, że ta płatna stacja będzie dostępna tylko dla części widzów. To prawdopodobny koniec darmowej Formuły 1 dostępnej w Polsce. Za rok znika nawet RTL z Hot Birda.

Co pozostanie reszcie? Posiłkować będziemy się transmisjami online, co oczywiście nie jest legalnym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że powyższa sytuacja nie będzie miała miejsca, ale pieniądze w tym momencie mają decydujące zdanie.

Sezon 2014 zapowiada się niesamowicie ciekawie. Wszyscy na niego czekamy. Mam nadzieję, że będę mógł spokojnie zasiąść przed telewizorem i bez żadnego kombinowania obejrzeć każdy wyścig, tak jak robiłem to przez ostatnie 20 lat.