Ferrari pożegnało już Massę

Zespół Ferrari w miniony weekend pożegnało Felipe Massę. Zespół co roku organizuje imprezę Finali Mondiali, podczas której kibice po raz ostatni w w sezonie mogą zobaczyć zawodników na torze w Mugello.  Oczywiście Brazylijczyk wystartuje jeszcze w dwóch wyścigach, ale Ferrari już postanowiło dać okazję fanom na pożegnanie Felipe.

Brazylijczyk w nagrodę mógł po raz kolejny pojeździć Ferrari F2008. Bolidem w którym w sezonie 2008 był przez 38 sekund mistrzem świata Formuły 1.

Montezemolo w ciepłych słowach wypowiadał się o Massie: „Felipe zawsze był człowiekiem Ferrari i zawsze będzie częścią naszej historii. Dziękuje za wszystkie wyścigi, zwycięstwa, pierwsze pola startowe i za te kilka sekund, kiedy był mistrzem świata. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, ale były również te trudne jak wypadek w Budapeszcie.”

Brazylijczyk z końcem sezonu opuszcza zespół, a jego następcą będzie Kimi Raikkonen. Jeszcze nie wiadomo gdzie Massa będzie jeździł w przyszłym sezonie. Jeśli nie podpisze z żadnym zespołem kontraktu, będzie to duża strata dla F1.