Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso bez kary za to w szpitalu po GP Abu Zabi

Alonso podczas testów medycznych (fot. Twitter / @lsgrcbd)
Fernando Alonso po wyścigu nie czekał na decyzję sędziów w sprawie incydentu z wyprzedzaniem Jeana Erica Vergne.

Hiszpan trafił od razu do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe testy medyczne. Fernando w trakcie wyprzedzania Toro Rosso z dużą prędkością najechał na tarkę. Przeciążenie zmierzone wyniosło 25G.

Badania zostały wykonane, bo w bolidzie hiszpańskiego kierowcy włączył się alarm, sygnalizujący uderzenie, które wywołało przeciążenie przekraczające 15G.

Alonso wyszedł już ze szpitala i normalnie wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach tego sezonu. Hiszpan uniknął też kary za wyprzedzenie Jeana Erica Vergne wyjeżdżając wszystkimi czterema kołami poza linię wyznaczającą tor.

Sędziowie orzekli, że tłumaczenie o niezostawieniu miejsca okazało się wystarczające, a cała sytuacja jest incydentem wyścigowym, w którym żaden z kierowców nie zyskał przewagi.

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać: „Samochód 3 opuścił tor w zakrętach 3-4, gdyż zdaniem sędziów nie miał innego wyjścia, ponieważ samochód 18 nie zostawił mu miejsca. Ponadto samochód 18 jechał na zużywających się oponach i był w trakcie skrętu, kiedy samochód 3 opuszczał boksy. Telemetria pokazuje, że samochód 3 był szybszy, miał miękkie opony i lepiej przejechał tę sekwencję zakrętów. Wyjaśnienia kierowców były jasne. Sędziowie określili, że żadnej z nich nie mógł uniknąć incydentu i żaden nie odniósł korzyści”.

Aktualizacja - Okazuje się, że w bolidzie Ferrari błędnie zamontowano czujnik. Przeciążenie mogło być dużo mniejsze, a Fernando niepotrzebnie udał się na badania ;-)
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.