Top Ad unit 728 × 90

 

Zapowiedź GP Korei 2013

Trudno być podekscytowanym przed kolejnym wyścigiem w Korei. Właściciele toru są średnio zadowoleni z tego Grand Prix. Media, zawodnicy i zespoły rówież nie wyrażają jakichś zachwytów nad lokalizacją.

Fani też nie wypełniają wszystkich trybun po brzegi. Zapewne wielu z was chętnie wymieniło by ten wyścig na jeszcze jeden w Europie. Na szczęście sam tor nie jest taki zły i jest kilka miejsc w których można wyprzedzać. Dodatkowo pogoda lubi płatać figle i nigdy nie można wykluczyć opadów deszczu w trakcie którejś z sesji.

Mark Webber w Korei już wie, że na pewno wystartuje do wyścigu z odległej pozycji. Po GP Singapuru otrzymał karę cofnięcia o 10 pozycji na starcie. Motywacji mu jednak nie brakuje i chce zakończyć swój ostatni sezon w F1 dokładając jakieś zwycięstwo do swojego konta, chociaż może nie w ten weekend.

Ferrari, Mercedes i Lotusy na pewno będą chciały zmniejszyć stratę do Red Bulla. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że sezon 2014 będzie bardzo ważny ze względu na zmiany w regulaminie i wszyscy powoli skupiają się na testowaniu części na przyszły rok. Ferrari do tego przyznało się już tydzień temu.

W środku stawki też będzie ciekawie. Sauber w końcu dobrze pojechał w Singapurze i walczy o punkty, a tym samym pieniądze na przyszły rok. Daniel Ricciardo już jest jedną nogą w Red Bullu, ale na pewno Toro Rosso nie pozwoli mu odpuścić w końcówce sezonu, a presja nad Australijczykiem na pewno coraz większa.

Jeśli chodzi o DRS to będziemy mieli dwie oddzielne strefy. Jedna znajduje się na prostej startowej, a druga dwa zakręty dalej na przeciwległej prostej. Na pewno zobaczymy tam ciekawe pojedynki. Ktoś kto skorzysta w 1 strefie może stracić pozycję na kolejnej prostej.

Sam tor też uległ minimalnym zmianom. Szczególnie przy wyjeździe z boksów i poprawiono tarki w niektórych zakrętach. Nie wiem tylko czy to wystarczy na przedłużenie kontraktu na organizację GP w kolejnych latach. Wstępnie wracamy tu za rok na wiosnę i jakoś nie wierze, że po pół roku zbierze się tutaj więcej fanów niż obecnie...

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.