Zapowiedź GP Korei 2013

Trudno być podekscytowanym przed kolejnym wyścigiem w Korei. Właściciele toru są średnio zadowoleni z tego Grand Prix. Media, zawodnicy i zespoły rówież nie wyrażają jakichś zachwytów nad lokalizacją.

Fani też nie wypełniają wszystkich trybun po brzegi. Zapewne wielu z was chętnie wymieniło by ten wyścig na jeszcze jeden w Europie. Na szczęście sam tor nie jest taki zły i jest kilka miejsc w których można wyprzedzać. Dodatkowo pogoda lubi płatać figle i nigdy nie można wykluczyć opadów deszczu w trakcie którejś z sesji.

Mark Webber w Korei już wie, że na pewno wystartuje do wyścigu z odległej pozycji. Po GP Singapuru otrzymał karę cofnięcia o 10 pozycji na starcie. Motywacji mu jednak nie brakuje i chce zakończyć swój ostatni sezon w F1 dokładając jakieś zwycięstwo do swojego konta, chociaż może nie w ten weekend.

Ferrari, Mercedes i Lotusy na pewno będą chciały zmniejszyć stratę do Red Bulla. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że sezon 2014 będzie bardzo ważny ze względu na zmiany w regulaminie i wszyscy powoli skupiają się na testowaniu części na przyszły rok. Ferrari do tego przyznało się już tydzień temu.

W środku stawki też będzie ciekawie. Sauber w końcu dobrze pojechał w Singapurze i walczy o punkty, a tym samym pieniądze na przyszły rok. Daniel Ricciardo już jest jedną nogą w Red Bullu, ale na pewno Toro Rosso nie pozwoli mu odpuścić w końcówce sezonu, a presja nad Australijczykiem na pewno coraz większa.

Jeśli chodzi o DRS to będziemy mieli dwie oddzielne strefy. Jedna znajduje się na prostej startowej, a druga dwa zakręty dalej na przeciwległej prostej. Na pewno zobaczymy tam ciekawe pojedynki. Ktoś kto skorzysta w 1 strefie może stracić pozycję na kolejnej prostej.

Sam tor też uległ minimalnym zmianom. Szczególnie przy wyjeździe z boksów i poprawiono tarki w niektórych zakrętach. Nie wiem tylko czy to wystarczy na przedłużenie kontraktu na organizację GP w kolejnych latach. Wstępnie wracamy tu za rok na wiosnę i jakoś nie wierze, że po pół roku zbierze się tutaj więcej fanów niż obecnie...