Top Ad unit 728 × 90

 

Vettel korzysta z kontroli trakcji?

Sebastian Vettel w ostatnim czasie dominuje w Formule 1. Teraz jednak pojawiła się plotka, że w jego bolidzie, albo zamontowany jest jakiś rodzaj kontroli trakcji, lub nowa wersja dmuchanego dyfuzora. Najpierw o tym wspomniał były szef zespołu F1, Giancarlo Minardi. Stwierdził, że bolid Niemca wydaje dziwny dźwięk przy wyjściu z zakrętów, podobny do tego spotykanego w czasach kontroli trakcji.

Co ciekawe, podobno opcja ta mogła być uruchamiana w określonych momentach przez Vettela. Różnice w pracy silnika było ewidentnie słychać po okresach neutralizacji.

Autosprint, jendak uważa, że to nie kontrola trakcji tylko ponownie mapowanie silnika wykorzystywane jest po to by pompować powietrze do dyfuzora.

Materiałem dowodowym w tej sprawie może być poniższy filmik. Posłuchajcie jaki dzwięk wydaje silnik przy wyjściu z zakrętu w porównaniu do pozostałych kierowców.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.