Top Ad unit 728 × 90

 

To może być ostatnie Grand Prix Indii

Ostatnio na stronie pokazywałem wam zdjęcia toru w Walencji. Niektórzy w komentarzach pisali, że to wcale nie oznacza, że wyścigu tam już nie będzie. Jak jednak donosi hiszpańska Marca  Eccelostone zgodził się rozwiązać umowę z Walencją tak by właściciele toru nie musieli płacić wielkiego odszkodowania.

Co skłoniło Berniego do takiego zachowania? Przecież dla niego liczą się tylko pieniądze. Otóż w zamian przejmie on wyposażenie toru i ... wyśle do New Jersey. Widać tutaj wielkie naciski na to by przyszłoroczne drugie Grand Prix w USA miało miejsce.

Wracając jednak do Indii. Już wszyscy wiemy, że w przyszłym roku tor Buddh nie znajduje się w kalendarzu F1. Planowany jest teoretycznie powrót na sezon 2015, ale jeszcze nic nie jest sfinalizowane. Karun Chandhok, powiedział: "Jeśli nie wróci w 2015 to możliwe, że już nigdy nie wróci"

GP Indii swoje początki miało już w 1999. Wtedy to odbyły się pierwsze spotkania z potencjalnymi sponsorami i organizatorami. W sezonie 2011 po raz pierwszy odbył się tam wyścig, chociaż tor był wykańczany, malowany do ostatnich godzin przed rozpoczęciem ścigania.

Z tego co się dowiedziałem wcześniej rząd zwolnił z podatków organizatora Grand Prix. Kraj i tak miał zyskać na promocji i przypływie fanów. Niestety organizator podobno nie ujawniał wszystkich zysków z poprzednich wyścigów i państwo chce je opodatkować.

Na dodatek frekwencja jest tutaj niestety fatalna. W pierwszym sezonie tor odwiedziło 95 tyś kibiców, rok później o 30 tyś mniej. Teraz gdy na torze nie będzie żadnego Hindusa wynik może być jeszcze gorszy.

Dla mnie jako fana ten sam tor w sobie również nie zachwycał. Zeszłoroczny wyścig był ciekawy, ale nie na tyle by go za kilka lat wspominać.

Formuła 1 ma problem z kalendarzem. W tym jeszcze nie do końca potwierdzonym na przyszły rok już mamy 22 wyścigi z czego 2 prawdopodobnie się nie odbędą (Korea i New Jersey).

Będziecie tęsknić za wyścigiem w Indiach? Czy lepiej, żeby F1 wróciła do Europy ;-)
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.