Robert pojedzie w WRC w nagrodę

Robert Kubica jak już zapewne wiecie wystartuje fabrycznym Citroenem DS3 WRC w rajdzie Wielkiej Brytanii. Francuzki producent nagrodził go w ten sposób za udany sezon w WRC 2.

Khalid Al Qassimi również twierdzi, że Polak zasługiwał by dostać szanse by udowodnić swój potencjał.

Robert w tym sezonie zadziwiał wszystkich wspaniałą formą za kierownicą Citroena DS3 RRC. Wygrał cztery rundy z sześciu w których brał udział. Za tydzień powalczy o zapewnienie sobie tytułu mistrzowskiego.

Yves Matton, szef Citroen Racing twierdzi, że Kubica wykonał wystarczające postępy: W rozmowach z Robertem ustaliliśmy, że jeśli zdobędzie mistrzostwo WRC 2, to przesiądziemy się do wyższej kategorii. To prawda, że do tej chwili nie zdobył jeszcze tytułu, ale nawet jeśli nie wygra w Hiszpanii, to i tak jego sezon będzie bardzo udany. Zasłużył więc na tę próbę w rajdzie Wielkiej Brytanii. Nie ulega wątpliwości, że z jego motywacją i profesjonalnym podejściem może liczyć na dobry wynik.

Sam Robert powiedział: Kubica: Ten jednorazowy start w fabrycznym zespole to dla mnie wielka szansa, ale i ogromne wyzwanie. Rajd Wielkiej Brytanii nie był częścią mojego pierwotnego programu, więc cieszę się z tego cennego przeżycia. Z tej okazji chciałbym podziękować moim partnerom, zwłaszcza Grupie Lotos i Citroen Racing, bez których nie byłoby to możliwe.

Ten występ to wspaniała nagroda dla Kubicy. Trzymajmy kciuki za udany występ.

źródlo