Nico Hulkenberg kierowcą Lotusa w sezonie 2014

Właśnie rozwiązana została kolejna niewiadoma na sezon 2014. Nico Hulkenberg podpisał kontrakt z zespołem Lotusa. Czyli wcześniejsze wypowiedzi Erica Boulier dotyczące tego, że im nie zależy na lekkim zawodniku faktycznie dotyczyły Niemca.
Hulkenberg w ostatnich wyścigach prezentował niesamowitą formę. W każdym wyścigu walczył o miejsca tuż za podium podczas gdy jego kolega z zespołu ledwo co dojeżdżał poza pierwszą dziesiątką.

Najwidoczniej opłaciło się walczyć, jeszcze niedawno Nico mówił, że ma marne szanse na zapewnienie sobie miejsca w dobrym zespole na przyszły sezon.

Niemiec miał już podpisaną wstępną umowę z Ferrari jeszcze przed GP Węgier. Później okazało się, że Kimi dołączy do Fernando we Włoskim zespole i Hulkenberg został na lodzie. Został o tym fakcie poinformowany poprzez wiadomość SMS...

Moim zdaniem jest to dobra wiadomość. Dobry zawodnik trafia do dobrego zespołu. Nie ma tutaj mowy o jakimś wielkim wsparciu finansowym. Myślę, że walka o miano pierwszego zawodnika zespołu Lotus w sezonie 2014 będzie co najmniej interesująca. Grosjean bardzo się poprawił w tym sezonie i chyba będą tworzyć ciekawą mieszankę, oby nie wybuchową.