Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica wygrywa i wraca na prowadzenie klasyfikacji WRC2

Robert Kubica powrócił na prowadzenie mistrzostw świata WRC2. Wygrał już po raz czwarty w tej kategorii, tym razem podczas rajdu Francji.

Była gwiazda Formuły 1 zdominowała w całości imprezę, Polak utrzymywał trzyminutową przewagę przez większość rajdu nad swoim najgroźniejszym rywalem Elfynem Evansem, który na trzecim odcinku specjalnym złapał gumę, ale nawet gdyby nie to, to nic by nie powstrzymało Kubicy przed wygraną.

Rezultat ten oznacza, że Kubica ma siedmio punktową przewagę nad Abdulaziz Al-Kuwari w klasyfikacji generalnej.

W przepisach WRC2 znajduje się zapis, że kierowca wybiera siedem rund z kalendarza w których musi wziąć udział, obaj mają już ich na swoim koncie po sześć.

Kubica wraca do ścigania podczas następnej rundy w Hiszpanii, odbywa się ona pod koniec października. Pierwsze lub drugie miejsce pozwoli mu zapewnić tytuł jeszcze przed ostatnim rajdem Al-Kuwariego w Walii.

Plany Kubicy na sezon 2014? Nie są jeszcze znane. Citroen spodziewa się, że Polak może im pomóc w mistrzostwach World Touring Car Championship, oczywiście nie można wykluczyć przygarnięcia go do serii WRC...

Zagorzali fani również nie odpuszczają i wierzą w jego powrót do królowej motorsportu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.