Kto chętny na zakup bolidu Formuły 1

Jeśli nie macie na co wydawać pieniędzy to pojawiła się ciekawa oferta dla fanów Formuły 1. Już 21 listopada odbędzie się aukcja (szczegóły tutaj) na której będzie można zakupić przepiękny bolid Ferrari. Jest to dokładnie F310B z roku 1997.

Jest to poprawiona wersja kompletnej wpadki Ferrari jaką było F310 z roku 1996, czyli ich pierwszego bolidu z silnikiem V10. Schumacher i Irvine w tamtym sezonie zmagali się ciągle z defektami. Schumacher nie dojechał w ośmiu Grand Prix pod rząd...

Ferrari było tak niezadowolone z wyników, że zatrudnili od sezonu 1997 Rossa Brawna i Rory Byrna. Jeszcze przed pierwszym wyścigiem w Australii F310B było gotowe.Nowy bolid w rękach Schumachera był rewelacyjny. Pokazał też jak zespół Schumacher/Brawn/Byrne będą się spisywać w kolejnych latach. W tym sezonie wygrało 5 wyścigów, zdobyło 13 miejsc na podium i zakończyło sezon na 2 pozycji w klasyfikacji konstruktorów.

Schumacher ten bolid prowadził w trakcie treningów przed GP Belgii. Była to nowsza lżejsza wersja chassisu. Niemiec nie mógł szybko znaleźć ustawień pod tą zmianę i w wyścigu skorzystał z innego bolidu.
Natomiast Eddie Irvine jechał nim w GP Włoch gdzie zajął 8 miejsce.