Kolejny wielki szlem Vettela

Sebastian Vettel w Singapurze zdobył wielki szlem, teraz udało mu się powtórzyć ten sukces w Korei. Wystartował z pole position, prowadził przez cały wyścig, ustanowił najszybsze okrążenie i na końcu wygrał.
Czwarty raz tego dokonał, tyle samo co Jackie Stewart, Ayrton Senna i Nigel Mansell. Tylko trzech innych zawodników Jim Clark, Alberto Ascari i Michael Schumacher mają ich na swoim koncie więcej.

To była też 34 wygrana w karierze Sebastiana. Na dodatek trzecia z rzędu w Korei i po raz pierwszy zwyciężył z pole position. Na tym torze wcześniej żadnemu kierowcy ta sztuka się nie udała.

Jeżeli już o Vettelu mowa, to dziś z rana Lewis Hamilton bardzo pozytywnie na Twitterze pisał o Sebastianie. Cytaty możecie znaleźć poniżej. Brytyjczyk ostatnio bardzo chętnie chwali innych zawodników. Po wyścigu w Korei powiedział, że z Alonso powinni walczyć o wyższe pozycje niż piąta, czy szósta. Pokazuje to, że Lewis szanuje swoich przeciwników i bardzo dojrzał w ostatnich sezonach. Miejmy nadzieję, że Mercedes przygotuje mu jeszcze lepszy bolid by ponownie mógł walczyć o mistrzostwo.