Jak Vettel i Red Bull mogą zdobyć tytuły w ten weekend?

Nie ma się co oszukiwać walka o mistrzostwa szybko dobiega końca w tym roku. Już podczas ostatniego wyścigu Sebastian Vettel mógł zdobyć swój czwarty tytuł mistrzowski, ale jako, że Fernando dojechał na pozycji wyższej niż ósma to walka wydłużyła się o dwa tygodnie.

Oczywiście może się zdarzyć tak, że nie poznamy mistrzów w Indiach na trzy wyścigi przed końcem sezonu.

Sebastian aktualnie ma 90 punktową przewagę w klasyfikacji kierowców.  Jedynym który może go pokonać jest Fernando Alonso. Z Indii, Niemiec musi wyjechać z przewagą chociażby 75 punktów by zdobyć tytuł.. Jak Vettel może tego dokonać:

- jeśli Alonso nie dojedzie do mety lub dojedzie na trzeciej albo niższej pozycji, Vettel jest mistrzem niezależnie od swojej pozycji.
- jeśli Alonso będzie drugi, a Vettel ósmy lub wyżej, Vettel jest mistrzem
- jeśli Vettel będzie piąty lub wyżej, Vettel jest mistrzem niezależnie od tego na którym miejscu dojedzie Alonso

Red Bull ma natomiast 148 punktów przewagi i musi z Indii wyjechać z przewagą 129 punktów by zostać mistrzem. Tylko Ferrari i Mercedes jeszcze liczą się w walce.

- jeśli Ferrari dojedzie na pierwszej i drugiej pozycji, Red Bull musi zająć przynajmniej trzecie i piąte miejsce
- jeśli Mercedes będzie pierwszy i drugi, Red Bull musi być minimum szóśty i siódmy, piąty i ósmy, lub czwarty i dziewiąty
- jeśli Ferrari i Mercedes nie zdobędą punktów Red Bull jest mistrzem
- jeśli Red Bulle nie zdobętą punktów, a Ferrari nie będzie wyżej niż trzecie i ósme miejsce, lub drugie i dziesiąte, a Mercedes nie wyżej niż pierwsze i óśme miejsce Red Bull jest mistrzem