Top Ad unit 728 × 90

 

Jak Vettel i Red Bull mogą zdobyć tytuły w ten weekend?

Nie ma się co oszukiwać walka o mistrzostwa szybko dobiega końca w tym roku. Już podczas ostatniego wyścigu Sebastian Vettel mógł zdobyć swój czwarty tytuł mistrzowski, ale jako, że Fernando dojechał na pozycji wyższej niż ósma to walka wydłużyła się o dwa tygodnie.

Oczywiście może się zdarzyć tak, że nie poznamy mistrzów w Indiach na trzy wyścigi przed końcem sezonu.

Sebastian aktualnie ma 90 punktową przewagę w klasyfikacji kierowców.  Jedynym który może go pokonać jest Fernando Alonso. Z Indii, Niemiec musi wyjechać z przewagą chociażby 75 punktów by zdobyć tytuł.. Jak Vettel może tego dokonać:

- jeśli Alonso nie dojedzie do mety lub dojedzie na trzeciej albo niższej pozycji, Vettel jest mistrzem niezależnie od swojej pozycji.
- jeśli Alonso będzie drugi, a Vettel ósmy lub wyżej, Vettel jest mistrzem
- jeśli Vettel będzie piąty lub wyżej, Vettel jest mistrzem niezależnie od tego na którym miejscu dojedzie Alonso

Red Bull ma natomiast 148 punktów przewagi i musi z Indii wyjechać z przewagą 129 punktów by zostać mistrzem. Tylko Ferrari i Mercedes jeszcze liczą się w walce.

- jeśli Ferrari dojedzie na pierwszej i drugiej pozycji, Red Bull musi zająć przynajmniej trzecie i piąte miejsce
- jeśli Mercedes będzie pierwszy i drugi, Red Bull musi być minimum szóśty i siódmy, piąty i ósmy, lub czwarty i dziewiąty
- jeśli Ferrari i Mercedes nie zdobędą punktów Red Bull jest mistrzem
- jeśli Red Bulle nie zdobętą punktów, a Ferrari nie będzie wyżej niż trzecie i ósme miejsce, lub drugie i dziesiąte, a Mercedes nie wyżej niż pierwsze i óśme miejsce Red Bull jest mistrzem
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.