Top Ad unit 728 × 90

 

Horner i Vettel o kontroli trakcji

Szef Red Bull Racing, Christian Horner, nie pozostaje dłużny i odpowiada na plotki dotyczące kontroli trakcji w samochodzie urzędującego Mistrza Świata. Dominacja Vettela w GP Singapuru wywołała lawinę spekulacji, podsycanych jeszcze przez komentarze wygłoszone przez Giancarlo Minardiego. Były szef zespołu F1, sugerując się dźwiękami wydawanymi przez silniki Renault, przypuszcza, że ekipa z Milton Keynes może łamać przepisy.

Horner powiedział, że jego team nie traktuje poważnie tego typu sugestii. Jego zdaniem próba korzystania z kontroli trakcji bylaby czystym szaleństwem. Ponadto uważa, że całe to zamieszanie jest jedynie próbą znalezienia wymówki przez rywali.

"Trzeba być głupcem, by wprowadzać takie systemy w samochodach sterowanych ECU, które jest skrupulatnie sprawdzane przez FIA. Nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek ekipa robiła coś takiego.

Problemem jest dominacja Sebastiana w Singapurze, ona wywołuje pytania - jak to możliwe? Inne zespoły w głębi ducha szukają odpowiedzi i dochodzą do wniosku, że oszukujemy. Jednak wszystko jest pod tak ścisłą kontrolą, że to niemożliwe. Fakty są takie: [Vettel] pojechał niewiarygodny wyścig, miał niesamowite tempo. Wycisnął z samochodu tyle, ile tylko się da. Jest kierowcą w szczytowej formie.

Czy szum wokół kontroli trakcji nas rozprasza? Nie. Czy spowoduje to nieprzespane noce? Absolutnie nie."

Głos w tej sprawie zabrał również sam zainteresowany. Jego zdaniem optymalne mapowanie silnika powinno zostać docenione.

"Jesteśmy bardzo dumni z naszego systemu, ponieważ inni nigdy nie rozszyfrują, jak na się to udało. Wciąż staramy się rozwijać samochód, to po prostu część zadania domowego do odrobienia."

Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.