GP USA w Polsat Sport News

Przed nami końcówka długiego sezonu, a Polsat znowu robi problemu. W dzień wyścigu w Austin w Teksasie mamy finał kolejnej edycji programu Must be the Music. Tutaj sprawa jest jasna, program ten jest dużo popularniejszy od Formuły 1 w Polsce na ten moment i o 20:00 zamiast w głównym Polsacie wyścig będzie można obejrzeć w Polsat Sport News.

Rok temu w ramówce była Szklana Pułapka, więc chociaż teraz mają lepszy powód na zmianę ;-)

Wadą takiego rozwiązania jest, że nie wszystkie kablówki posiadają ten kanał w swojej ofercie, ale jest on dostępny poprzez naziemną telewizję cyfrową.

Ten sezon jest ostatnim do jakiego Polsat ma prawa. Czy je przedłuży? Poprzednio gdy podpisywali kontrakt Kubica jeszcze się ścigał. Zapewne jego wypadek miał znaczący wpływ na oglądalność, która drastycznie spadła. Średnio teraz każde GP ogląda 0,9 miliona osób.

Wiem, że zaraz zaczniecie pisać, że i tak nie oglądacie w Polsacie bo komentarz jest waszym zdaniem słaby i komentatorzy siedzą w studiu itp. Skoro milion fanów śledzi zmagania kierowców w otwartym kanale to jak myślicie ilu będzie oglądało je na kanałach płatnych, a w najgorszym wypadku tylko zagranicznych jak nikt nie kupi praw do transmisji?

Dzięki dostępności liczba fanów wzrasta. Piłka nożna nigdy by nie miała tylu fanów, gdyby tylko garstka ludzi mogła w nią grać. Potem głupio wam będzie samemu oglądać wyścigi, bo już nikt F1 nie będzie się interesował. Jeśli jesteście fanami to powinniście być za otwartymi transmisjami w Polsce, tak samo jak teraz chcecie by rajdy z Kubicą pokazywane były w naszej telewizji na żywo.