Top Ad unit 728 × 90

 

Nie ma już szykany w 10 zakręcie na torze w Singapurze

Jednym z zakrętów, który nie podobał się kierowcom, ani fanom od pierwszego wyścigu w Singapurze był Singapur Sling. Czyli 10 zakręt. Kilku kierowców rozbijało tam swoje bolidy o tarki znajdujące się na wierzchołkach szykany, między innymi Kimi Raikkonen w 2008 roku.

Na szczęście w tym sezonie pozbyto się wierzchołków i jest to szybki zakręt w lewo. Zdaniem FIA prędkość w zakręcie będzie większa średnio o 40 km/h, a czas okrążenia powinien spaść o jedną sekundę. Sama szykana pojawiła się tam by spowolnić kierowców. Teraz pojawi się tam w tym celu dodatkowa warstwa barier TecPro. Kierowcy będą przecież do zakrętu dojeżdżać i wyjeżdżać z niego z większą prędkością.

Jak to teraz wygląda widać na zdjęciu powyżej. Dodatkowo poniżej zamieszczam grafikę, która prezentuje zmiany w porównaniu do zeszłego sezonu. Co myślicie o zmianie? Moim zdaniem jedna z lepszych decyzji. W tym miejscu i tak nie dochodziło do manewrów wyprzedzania, ponieważ zawodnicy musieli ustawiać się w pociąg. Inaczej nie szło po prostu tego miejsca przejechać.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.