Mercedes może zaoferować Massie fotel w DTM

Mercedes byłby gotów rozważyć zakontraktowanie Felipe, gdyby ten zechciał w przyszłym sezonie przenieść się do Deutsche Tourenwagen Masters.

Massę w Ferrari zastępuje Kimi Raikkonen, a przyszłość dotychczasowego kierowcy Scuderii pozostaje nierozstrzygnięta. Obecnie Brazylijczyk prowadzi rozmowy z Lotusem i co najmniej jeszcze jedną ekipą F1. Równocześnie sam przyznaje, że może być zmuszony do szukania alternatywy w innych seriach wyścigowych.

"Wciąż wierzę, że mogę wiele zdziałać w F1, a jeśli nie - może w DTM. Ściganie się tam byłoby ciekawe, ale chciałbym mieć zapewnioną konkurencyjność. Jeśli w DTM jest już na to za późno, to może zaczekałbym jeden rok."

Szef sportów motorowych Mercedesa, Toto Wolff, przyznał, że warto wziąć Massę pod uwagę.

"Ktoś taki jak Felipe może wiele wnieść do DTM czy jakiejkolwiek serii wyścigowej. Z pewnością jest on interesującą opcją i musimy brać go pod uwagę."

Massa jasno dał do zrozumienia, że chce pozostać w F1 tylko w określonych okolicznościach.

"Chcę dostać szansę, by być co najmniej konkurencyjnym, by móc walczyć. Nie padnę na kolana prosząc o miejsce w Formule 1. Szukam opcji, która da mi przyjemność ze ścigania się w F1.

Za mną długa kariera, ale wciąż jestem młody - siedzę w tym od dwudziestego roku życia. Mimo, że nie zdobyłem mistrzostwa, i tak osiągnąłem więcej niż planowałem będąc dzieckiem. Nie chcę tego ciągnąć tylko po to, by pozostać na scenie. Pragnę dokończyć moją karierę w najlepszy możliwy sposób. W innym razie, czas z tym skończyć."

Co sądzicie o szansach Massy na pozostanie w F1? Czy przenosiny do DTM byłyby dobrym rozwiązaniem?

źródło