Pierwszy tydzień zmagań Red Bull Kart Fight

Red Bull Kart Fight to międzynarodowy projekt dla amatorów kartingu, którego tegoroczna odsłona zawitała do 27 polskich miast. Rywalizacja toczy się od 1 czerwca na 37 torach kartingowych w całym kraju. W tym czasie już ponad 650 amatorów wzięło udział w walce o najlepszy czas. Zawodnicy mają szansę sprawdzenia swoich sił w lokalnych eliminacjach do 14 lipca.

Z pewnością fanów wyścigów i szybkiej jazdy zainteresuje program „Mistrzowie kartingu”. W pierwszym odcinku serii pt.: „Czas na tor” ambasador projektu, pochodzący z Krakowa ¬- Michał Kościuszko opowiada o założeniach projektu oraz daje cenne wskazówki dla amatorów jazdy kartem. Warto dodać, że ten jeden z najlepszych kierowców rajdowych, swoją sportową przygodę zaczynał od kartingu. Wspomnieniami dzieli się także Dariusz Madura – najszybszy finalista zawodów Red Bull As w Karcie, które odbyły się na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie w 2010 roku.

Wszyscy, którzy chcą poznać dzieje projektu i zobaczyć m.in. jak wyglądała rywalizacja w innych krajach, powinni włączyć TVP Sport w środę 12 czerwca o godz.: 18:45 (powtórki 13 czerwca, godz.: 17:00, 14 czerwca, godz.: 19:55, 16 czerwca, godz.: 18:40).

Natomiast chętni do współtworzenia historii Red Bull Kart Fight powinni przyjść na lokalny tor kartingowy (lista oficjalnych torów projektu dostępna na stronie: www.redbullkartfight.pl) i sprawdzić swoje umiejętności za kółkiem. Reguły są proste, zadaniem zawodnika jest osiągnięcie najkrótszego czasu okrążenia na danym torze. Wyniki ze wszystkich torów można śledzić na stronie: www.redbullkartfight.pl – a własne rezultaty poprawiać dowolną liczbę razy aż do 14 lipca.

Z każdego toru czworo uczestników przechodzi do etapu regionalnego: w Tarnowie (20 lipca), w Warszawie (27 lipca) i w Sopocie (3 sierpnia). Najlepsi z najlepszych wystartują w połowie sierpnia w krajowym finale na ulicach Krakowa! Najszybszy Polak będzie reprezentował biało-czerwone barwy w światowym wyścigu Red Bull Kart Fight!

Więcej informacji i bieżące aktualizacje, wywiady i materiały multimedialne na stronie:
www.redbullkartfight.pl