Zdjęcia z testów DTM - Roberta Kubicy

Robert Kubica brał dziś w testach na torze w Walencji. Do swojej dyspozycji miał Mercedesa AMG C-Coupé. Dzisiejsze testy DTM na torze Ricardo Tormo w Cheste pod Walencją rozpoczęły się w niełatwych warunkach. Dopiero po przerwie obiadowej nasz zawodnik pokazał się na suchym torze.

Dzisiejsze testy oczywiście nie są równoznaczne z wyborem przez naszego rodaka serii DTM. Kubica rozważa starty w rajdach, a test z Mercedesem jest swojego rodzaju zapoznaniem się z tego typu autem i charakterystyką samochodu. Wczoraj Robert powiedział: Na podstawie jednego testu wciąż jest za wcześnie na deklaracje dotyczące mojej przyszłości. Czekam na test i zobaczymy, co wydarzy się potem.

Mikołaj Sokół natomiast donosi, ze z nieoficjalnych informacji, jakie spływają z prywatnych testów DTM na torze Ricardo Tormo w Walencji wynika, że Robert Kubica bardzo szybko wjeździł się w auto tej kategorii. Na opublikowanie oficjalnych czasów nie ma co liczyć, ale zaprzyjaźnieni członkowie ekip donoszą, że już na pierwszych okrążeniach polski kierowca prezentował tempo wolniejsze o zaledwie parę dziesiątych sekundy od testującego dzisiaj Gary’ego Paffetta, byłego mistrza (2005) i czterokrotnego wicemistrza DTM w barwach Mercedesa. Gdy nieco lepiej poznał charakterystykę nowego dla siebie samochodu, poprawił czas doświadczonego Anglika o 0,5 sekundy.

Kubica: „Mój pierwszy dzień testów w samochodzie DTM dał mi dużo frajdy i pozwolił wiele się nauczyć o tej serii i o samochodzie Mercedes AMG C-Coupe. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, ale potem zaczęło mocno padać i musieliśmy poczekać, aż warunki się poprawią. Dobrze było zapoznać się z nowym autem w różnych warunkach atmosferycznych. Byłem w stanie dobrze wyczuć samochód. Po długiej przerwie musiałem się znów przyzwyczaić do dużych przeciążeń, generowanych przez auto DTM. Jestem zadowolony ze swojego pierwszego testu w DTM, nie miałem żadnych problemów w samochodzie”.
źródło