Schumacher odchodzi z F1 - druga emerytura 7-krotnego mistrza

Michael Schumacher właśnie wydał oświadczenie dotyczące zakończenia po raz drugi kariery w Formule 1. Powiedział, że w przyszłym sezonie nie będzie już jeździł na torach i ponownie przechodzi na sportową emeryturę.

Siedmiokrotny mistrz świata po raz pierwszy ogłosił zakończenie kariery na Monzie podczas GP Włoch 2006 roku. W sezonie 2009 miał wrócić by zastąpić Felipe Massę, ten powrót jednak nie doszedł do skutku. W sezonie 2010 ogłosił powrót w barwach Mercedesa. Brak sukcesów oraz realizacji założonych wspólnie z zespołem celów zmusiły Michaela do rezygnacji z startów.

Schumacher rozważał pozostanie na kolejny rok, zespół nie mógł jednak czekać na podjęcie przez niego decyzji i wcześniej podpisał kontrakt z Lewisem Hamiltonem. Na pewno będzie nam brakowało tego wspaniałego zawodnika w stawce F1.

Michael stwierdził, że po sezonie 2006 brakowało mu energii do ponownych startów. Teraz jest podobnie, Niemiec odchodzi na dobre z F1. Nie był w stanie rywalizować z najlepszymi, młodymi kierowcami. Moim zdaniem jest to dobra decyzja. Z biegiem czasu można nawet powiedzieć, że podjęta zbyt późno.

Niemiec ma 43 lata, debiutował w Formule 1 w 1991 roku. Wygrał 91 wyścigów w barwach Benettona i Ferrari, ale od powrotu do sportu w sezonie 2010 tylko raz stanął na podium