Top Ad unit 728 × 90

 

Schumacher odchodzi z F1 - druga emerytura 7-krotnego mistrza

Michael Schumacher właśnie wydał oświadczenie dotyczące zakończenia po raz drugi kariery w Formule 1. Powiedział, że w przyszłym sezonie nie będzie już jeździł na torach i ponownie przechodzi na sportową emeryturę.

Siedmiokrotny mistrz świata po raz pierwszy ogłosił zakończenie kariery na Monzie podczas GP Włoch 2006 roku. W sezonie 2009 miał wrócić by zastąpić Felipe Massę, ten powrót jednak nie doszedł do skutku. W sezonie 2010 ogłosił powrót w barwach Mercedesa. Brak sukcesów oraz realizacji założonych wspólnie z zespołem celów zmusiły Michaela do rezygnacji z startów.

Schumacher rozważał pozostanie na kolejny rok, zespół nie mógł jednak czekać na podjęcie przez niego decyzji i wcześniej podpisał kontrakt z Lewisem Hamiltonem. Na pewno będzie nam brakowało tego wspaniałego zawodnika w stawce F1.

Michael stwierdził, że po sezonie 2006 brakowało mu energii do ponownych startów. Teraz jest podobnie, Niemiec odchodzi na dobre z F1. Nie był w stanie rywalizować z najlepszymi, młodymi kierowcami. Moim zdaniem jest to dobra decyzja. Z biegiem czasu można nawet powiedzieć, że podjęta zbyt późno.

Niemiec ma 43 lata, debiutował w Formule 1 w 1991 roku. Wygrał 91 wyścigów w barwach Benettona i Ferrari, ale od powrotu do sportu w sezonie 2010 tylko raz stanął na podium

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.