Top Ad unit 728 × 90

 

Schumacher na celowniku Saubera

Michael Schumacher wpływa na to co się dzieje na rynku transferowym w F1. Najpierw nie mógł zdecydować się na to czy podpisać kontrakt z Mercedesem, chociaż rozważał taką opcję. Teraz gdy jego miejsce zajął już Lewis Hamilton, inni pukają do drzwi siedmiokrotnego mistrza świata.

W Sauberze zwolniło się miejsce po Sergio Perezie i na pewno Michael byłby niezłym kąskiem dla Saubera. Pytanie tylko, czy ten mały zespół miałby pieniądze na finansowanie jego startów i jaki byłby w tym sens. Raz już Michael jeździł dla nich testowo, co widać na powyższej fotce.

"Oczywiście, fajnie rozważać taką możliwość, musimy się spytać czy możemy zagwarantować sobie siedmiokrotnego mistrza świata, jeśli będzie dostępny na wolnym rynku" - Monisha Kaltenborn powiedziała to udzielając wywiadu dla gazety Bild

Eddie Jordan, który jako pierwszy zatrudnił Schumachera w F1 w 1991 roku, uważa, że Sauber może być dobrą opcją dla Niemca.

Myślę, że to miałoby sens - powiedział gazecie Die Welt. - Ponieważ tam sytuacja jest zupełnie inna. Wyobrażam sobie, że miałby możliwość realizowania swojej pasji z konkurencyjnym samochodem, ale także w małym zespole wyścigowym, z o wiele bardziej kameralną atmosferą niż w tak dużej grupie jak Mercedes.

To może być dla niego dobre - dodał Jordan.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.