Top Ad unit 728 × 90

 

Prost za kierownicą bolidu Red Bulla

W niedzielę na torze Paul Ricard odbyły się zawody World Series by Renault. Jako dodatkowa atrakcja Alain Prost zasiadł za kierownicą bolidu Red Bulla RB6. Podczas pokazowych przejazdów pojawili się też Jean-Eric Vergne oraz w Lotusie R30 Romain Grosjean. Na trybunach zasiadło ponad 70 tysięcy fanów.

Prost po przejażdżce powiedział: „Dziesięć dni temu Renault powiedziało mi, że jeśli tylko zechcę to jest taka możliwość. Wcześniej, nawet o tym nie myślałem. Miałem wiele propozycji od innych zespołów, jednak nie chciałem tego robić. Dopiero ostatnio pomyślałem sobie, że nie byłoby źle aby dowiedzieć się jaka jest współczesna Formuła 1”.

Alain opowiedział też, czym różni się obecny bolid od tych którymi ścigał się wiele lat temu: „Wiedziałem, że nie można szaleć i robić jakichś zwariowanych rzeczy, jednak te kilka przejazdów wystarczyło mi, aby zobaczyć i osądzić jaka jest nowoczesna F1. Wcale wiele się nie różni, choć inaczej używa się sprzętu. Samochód jest bardzo sztywny i trzeba się do tego przyzwyczaić. Jeśli nie pojeździłbym obecnym autem to nie mógłbym go porównać do starych bolidów. To był bardzo miły dzień, świetna okazja. Naprawdę mi się podobało”.

Największą różnicą dla Francuza byłą pozycja kierowcy, oraz to, że mamy tylko dwa pedały (gaz, hamulec), a sprzęgło jest na kierownicy. Co mnie najbardziej zdziwiło, że Alain nigdy nie prowadził bolidu z hamulcem pod lewą nogą. Nie minęło przecież tyle lat, a nawet takie szczegóły zmieniły się w F1.Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.