Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica w mistrzostwach w sezonie 2013

Robert Kubica powiedział, że ma na celu ukończenia pełnego mistrzostwa w 2013 po powrocie do ścigania w zeszłym miesiącu. Polak twierdzi, że za wcześnie by myśleć o powrocie do F1, droga do odzyskania większej sprawności jest długa, jednak starty w rajdach mu w tym pomagają.

"To rodzaj aktywnej rehabilitacji, nie chodzi tu tylko o aktywność fizyczną. Rywalizacja pomaga mi psychicznie i mentalnie, a wygrane same w sobie są dobrym lekarstwem "

Robert dodał również, że widzi się w 70 procentach na torze i 30 procentach w rajdach. W sezonie 2013 chciałby wystartować w pełnych mistrzostwach na najwyższym możliwym poziomie. Główny cel to być w dobrej formie na sezon 2014...

„Zaczynam wszystko od początku. Rajdy przydają się dla adrenaliny i napięcia, ale tor wymaga większej koncentracji.”

Wygrana w rajdzie Bassano była jego ostatnim startem w Subaru Imprezie, a kolejne rajdy będzie jechał nowocześniejszym autem. Teraz planuje wystartować w rajdzie Rally di Como i du Var. Polak zdradził też, że w planach ma testy na torze w samochody z zakrytymi kołami, ale nie zdradził ich daty.

Są to same dobre wiadomości. Widać, że wygrane w dwóch rajdach dały mu jakże potrzebnej pewności siebie. Powyższych informacji Robert udzielił w wywiadzie dla magazynu Autosprint

Co myślicie o tej informacji? Do jakiej serii wyścigowej Kubica się dostanie? Chyba jednym z fajniejszych rozwiązań byłaby seria GP2. Tylko czy Robert będzie mógł w stanie startować w takich bolidach już w przyszłym roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.