Top Ad unit 728 × 90

 

Kierowca warty zapamiętania Taki Inoue

Nie wiem czy kojarzycie takiego zawodnika jak Taki Inoue. Do Formuły 1 dostał się dzięki funduszom sponsorów. Japończyk wziął udział w 18 Grand Prix Formuły 1, debiutując 6 listopada 1994. Nie zdobył żadnego punktu, ale do dziś kojarzony jest z dwoma nietypowymi incydentami, jakie przydarzyły mu się, kiedy jeździł dla zespołu Footwork w sezonie 1995.

Pierwszy z nich miał miejsce po sesji treningowej przed GP Monako. Gdy jego bolid był holowany do boksów, został uderzone przez safety car, prowadzony przez Jeana Ragnottiego, co spowodowało kilkukrotne przetoczenie się bolidu w stronę barier. Mimo tego Taki był w stanie wystartować w następnych wyścigach.

W trakcie dziesiątego wyścigu sezonu, czyli GP Węgier. Jego bolid zatrzymał się po 13 okrążeniach z powodu wysokiego ciśnienia oleju, czego następstwem był pożar. W trakcie gaszeniu pojazdu Taki Inoue, pomagający służbom porządkowym, został potrącony przez samochód, który miał go zabrać z toru. W wyniku zderzenia kierowca złamał nogę, jednak wykurował się do następnych wyścigów

Filmik z tego zdarzenia znajdziecie poniżej.

Teraz Takiego możecie znaleźć na twitterze. Po prawej widać zdjęcie, które wrzucił z opisem - "jestem gotowy by zastąpić Massę - muszę tylko pomalować swój kask"

Na BBC leciał ostatnio program o 10 najlepszych zawodnikach w historii F1. Inoue spytał się wtedy jak widać na górze posta, czy możliwe jest by zrobili taki dokument o najbardziej g#wnianych kierowcach F1, bo jest pewien, że znalazł by się w pierwszej dziesiątce ;-)

Co myślicie o Japończyku?

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.