Top Ad unit 728 × 90

 

Honda rozważa powrót do F1

Honda wycofała się z Formuły 1 niespodziewanie z końcem sezonu 2008. Wtedy to kryzys ekonomiczny uniemożliwił im kontynuowanie startów. Marka ta nie jest przyzwyczajona do przegrywania, szczególnie jeśli przeznacza się ogromne kwoty na rozwój.

Jak się okazuje, Honda jest otwarta na pomysł powrotu do Formuły 1. Oczywiście nie nastąpi to za rok, czy za dwa. Yoshiharu Yamamoto, jeden z starszych członków zarządy twierdzi, że powrót nie jest wykluczony.

„Nie mogę mówić w imieniu całej firmy, ale osobiście uwielbiam wyścigi, jednak kiedy jesteś w F1, to wiele rzeczy jest w to włączonych” – powiedział serwisowi Autocar. „To prawdziwy szczyt wyścigów, który wymaga ogromnej ilości zaangażowania. Prawdą jest jednak, że monitorujemy wyścigi i mam nadzieję, że pewnego dnia znów będziemy mogli się ścigać. Nie uważam, że możemy powrócić od razu, jednak istnieje potencjał, by zmieniły się zasady, które nas przyciągną. Śledzę przepisy i jeśli sprawią nam możliwość, wtedy miło będzie wrócić”.

Yamamoto powiedział, że obecnym celem Hondy w wyścigach międzynarodowych są wyścigowe mistrzostwa samochodów turystycznych - „Najpierw musimy zwyciężyć w WTCC i być może dopiero wtedy rozważymy inne opcje” – powiedział.

Już wcześniej pojawiły się plotki sugerujące rozmowy między Hondą, a FIA. Moim zdaniem taki zespół to zawsze miły dodatek do stawki F1. Niestety nie ma szans na szybki powrót tego odnoszącego już przecież sukcesy w F1 zespołu. Jakie jest wasze zdanie?
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.