Top Ad unit 728 × 90

Indianapolis 500 - Sato odpada na ostatnim okrążeniu

Tak jak wczoraj pisałem na naszej stronie na Facebooku, Grand Prix Monaco nie było jedynym ważnym wydarzeniem w świecie motosportu. Odbywał się również wyścig w Indianapolis. Po raz trzeci w swojej karierze zwyciężył Dario Franchitti

Walka jak to bywa toczyła się do ostatniego okrążenia. Wyścig w Indianapolis o mały włos nie wygrał Tacuma Sato. Japończyka znamy oczywiście z startów w zespole Hondy w Formule 1. Niestety dla Sato wyścig nie zakończył się po jego myśli.

W wyścigu miała miejsce największa liczba zmian na pierwszej pozycji w historii. Dario został 10 kierowcą, który zdobył w Indianapolis hat tricka. Jedno więcej potrzebuje by się zrównać z takimi kierowcami jak AJ Foyt, Al Unser oraz Rick Mears.

This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.