Top Ad unit 728 × 90

 

Segregator newsów F1 2.03.2012

Rubens Barrichello wczoraj ogłosił na konferencji w Sao Paulo, że w tym sezonie startować będzie w serii Indycar. Były kierowca Williamsa dołączyl do KV Racing, dla którego testował w ostatnich tygodniach. Partnerować mu będą w zespole Tony Kanaan oraz EJ Viso.

Rubens w Indycar
"Jestem zachwycony, to dla mnie coś bardzo nowego. Muszę podziękować wszystkim, którzy byli w to zaangażowani, zwłaszcza Tony'emu Kanaanowi, ponieważ on jest związany z tą serią od długiego czasu. Rozpocznę ściganie jako debiutant, ale sądzę, że w miarę upływu czasu będę dokonywał postępów. Mam nadzieję, że z moim wkładem będziemy mogli bazować na doświadczeniu wypracowanym z Tonym i wprowadzimy nasz zespół na nowy poziom. Jestem bardzo zadowolony, a na mojej twarzy rysuje się szeroki uśmiech”

2 dzień - ostatniego tygodnia testów
W linku powyżej znajdziecie aktualne listę zawodników którzy dziś pojawią się na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie.

60km/h w alei serwisowej?
Podobno zespoły wyszły z wnioskiem o ograniczenie prędkości w alei serwisowej z dotychczas obowiązujących 100km/h do 60... oczywiście chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa. Charlie Whiting stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. W alei serwisowej jest bezpiecznie, a bynajmniej nie ma dowodu na to, że tak nie jest.

Moim zdaniem to dobra decyzja. Takie zwolnienie bolidów oznaczało by więcej czasu spędzonego w boksach, a tym samym zespoły wolałyby pozostawać na torze niż zjeżdżać, tym samym strategie w większości wyścigów mogłyby się ograniczyć do tylko jednego zjazdu. Zgadzacie się ze mną?

Jakby wyglądało połączenie bolidu F1 z Indycar?
W tym roku nie tylko bolidy Formuły 1 zmieniły wygląd. Te z Indycar od tego sezonu mają nowe bezpieczniejsze nadwozia. Dzięki nim po zderzeniu ze sobą możliwość wyrzucenia jednego bolidu przez drugi w powietrze jest dużo mniejsze. Podoba wam się połączenie jednego z drugim?

Autor: rjtart
Nowy system sygnalizacji w boksach McLarena
Zespół McLarena przywiózł dziś do Barcelony całkiem nowy system świateł wspomagający pracę mechaników podczas procesu wymiany kół. O tym, że wyścig trwa nie tylko na torze, ale również w alei serwisowej - więcej o tym w linku powyżej

Nowa kolekcja Ozoshi
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, powoli zapominamy więc o szarej, ponurej zimie i przygotowujemy się na nowy sezon! Energetyczny początek wiosny zapewnia nowa kolekcja Ozoshi, w której znaleźć można soft-shell’e w dwóch soczyście owocowych kolorach: pomarańczy i zielonego jabłka.
Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.