Prezentacja bolidu Marussia MR01

Zespół Marussia skorzystał dziś z kilometrów dostępnych do filmowania promocyjnych materiałów by zaprezentować i po raz pierwszy sprawdzić na torze bolid MR-01. Poniżej zdjęcia z pokazu. Bolid zaskakuje budową nosa, która podobnie jak w zespole McLarena nie opiera się na tzw: garbie.

Nie wiem tylko czy jest to spowodowane ograniczeniami finansowymi czy raczej wiarą w takie rozwiązanie... Prezentacja odbyła się na torze Silverstone

Dziś w sieci powinny się pojawić jeszcze zdjęcia ostatniego jak do tej pory niezaprezentowanego bolidu - zespołu Hispania Racing Team.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej jazdy nowym bolidem” – powiedział szef zespołu, John Booth. „To było długie i frustrujące oczekiwanie dla każdego w ekipie, jednak możemy teraz dosłownie wrócić na tor i zacząć pracę przed pierwszym wyścigiem sezonu”.

„To pierwszy z dwóch dni promocyjnych, więc kierowcy będą w stanie poczuć bolid, jednak nie będą mieli możliwości wyciągnięcia żadnych konstruktywnych wniosków aż do startu w Melbourne. Niemniej jednak, to ważny dzień dla nas i będziemy się cieszyli każdą minutą na torze wraz z nowym bolidem”.