Pirelli ma już nowy bolid do testów

Pirelli właśnie ogłosiło, że otrzymało od Renault bolid do testowania opon - będzie to R30 z sezonu 2010, którym ostatnio jeździł Kimi Raikkonen podczas testów w Walencji, jeszcze w styczniu. Pirelli oczywiście wprowadzi zmiany w bolidzie by odpowiadał obecnym przepisom.

Oczywiście jest to bardzo dobre rozwiązanie dla producenta opon, który do tej pory testował korzystając z Toyoty TF109, która szczerze mówiąc biorąc pod uwagę rozwój technologi i zmiany w przepisach F1, jest po prostu przestarzała.

Zespoły oczywiście mogą wnieść przeciw, dlaczego tylko bolid Renault będzie brany do testów. Dlatego też Pirelli zapewniło, że podczas testów każdy zespół będzie mógł wysłać obserwatora, który będzie nadzorował ich przebieg.

Paul Hembery zapewnił, że wszyscy będą traktowani równo i zmiany w ogumieniu nie będą miały wpływu na
osiągi poszczególnych zespołów. W sensie, że Renault będzie czerpało z tej współpracy więcej niż pozostali, tak w skrócie podsumowując.

R30 podobnie jak wcześniej Toyota będzie pomalowany cały na czarno. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć bolid z którego korzystali przez ostatnie trzy lata.