Segregator newsów F1 - 28.02.2012

Zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby Adrian Newey nie opuścił zespołu Williamsa i nadal dla nich pracował? Czy pomimo słabych jednostek napędowych również udałoby mu się odnosić takie sukcesy jak z McLarenem i teraz Red Bullem?

Frank Williams przyznał się do błędu
“Chciał akcji w zespole, a ja nie chciałem mu ich dać w tamtym czasie. To był błąd. Adrian jest niesamowitym indywidualistą." - to słowa Franka Williamsa. Ewidentnie żałuję, że jego praca z Neweyem tak szybko się zakończyła.

Pomimo talentu Adriana, jakoś nie mogę uwierzyć, że z silnikami Coswortha udałoby mu się zdobyć podwójne mistrzostwo świata, ale kto wie, z lepszymi rezultatami mieliby więcej pieniędzy, a z nimi lepsze rezultaty...

Marussia odpada z ostatnich testów
Zespół ogłosił wczoraj, że jest rozczarowany tym, iż nie udało im się przejść pomyślnie z nowym bolidem MR01 wszystkich crash testów. Wszystkie bolidy muszą ich przejść 18 i to przed rozpoczęciem testów, im udało się zaliczyć 17...

Tym samym postanowili nie pojawiać się podczas ostatnich przedsezonowych testów w Barcelonie. Pod koniec tygodnia ponownie spróbują podejść do crash testów.

Tymczasem HRT F112 przeszedł testy zderzeniowe FIA
Dokładnie tak, Marussi się nie udało, a HRT może już testować. Niestety w tym momencie nie ma jeszcze oficjalnej informacji od zespołu, czy pojawią się na starcie ostatnich testów w Barcelonie.

HRT nie przeszło testów zderzeniowych na początku lutego, teraz są już gotowi do ścigania w tym sezonie. Pewne źródła w stajni potwierdzają, że zespół ma nadzieję na co najmniej dwa dni jazd. Finałowa runda jazd przed rozpoczęciem nowego sezonu rozpocznie się w czwartek, a zakończy w poniedziałek.

Motywacja nigdy nie była problemem
To stwierdzenie Kimiego Raikkonena może zaskoczyć nie jednego fana. W czasach kiedy startował jeszcze w Ferrari wiele osób powtarzało, że Fin nie jest zbyt zaangażowany, że jego motywacja kuleje. Dlatego też podobno zrezygnował z startów i przeniósł się do rajdów.

Kimi w udzielonym wywiadzie mówil też, że jego ostatni sezon w Ferrari był jednym z najlepszych w jego wykonaniu i nawet wtedy nie brakowało mu motywacji.


Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl