Segregator newsów F1 22.02.2012

Przed nami kolejny dzień testów na torze Circuit de Catalunya. Wczoraj najszybszym zawodnikiem okazał się Sebastian Vettel. Czy ktoś dziś poprawi czas Niemca? Na pewno nie kierowcy Lotusa, którzy z powodu problemów z bolidem musieli się wycofać z dalszych testów.

Problemy z mocowaniem silnika Renault
W tym tygodniu na torze w Barcelonie nie ujrzymy już zespołu Lotus. Na stronie mogliście już przeczytać o ich problemach. Gary Anderson z Autosportu podejrzewa, że ich nieobecność jest spowodowana problemem z mocowaniem silnika.

Lotus zrezygnował wczoraj z dalszych testów. „Dlaczego problem ten nie pojawił się w Jerez? Obciążenia aerodynamiczne na torze Catalunya są znacznie większe niż tam. Czytając między wierszami powiedziałbym, że sprawa dotyczy czegoś związanego z mocowaniem silnika, aniżeli z przednim zawieszeniem. Fakt, że Lotus wycofał się za całego testu, zamiast po prostu wysłać zawieszenie do fabryki, poprawić i ponownie pojawić się w tym tygodniu na torze sugeruje, że to poważny problem”.

Najprawdopodobniej rozwiązaniem problemu będzie zbudowanie nowego chassisu. Nie jest to dobra wiadomość dla Raikkonena i Grosjeana, którzy stracą dużo czasu na testach.

Zdjecie HRT
Zespół Hispania Racing Team opublikował zdjęcie F111... tak nie jest to jeszcze nowy bolid tylko fotografia zeszłorocznego w zmodyfikowanym malowaniu - czy też jak ktoś inny by to nazwał bez malowania ;-)

Zdjęcia z testów
Fotki z testów na torze Circuit de Catalunya znajdziecie w linku powyżej.

Garbatych nosów mogło nie być
Jak się okazuje garbatych nosów w F1 mogło wcale nie być. Przód samego nosa obniżono by poprawić bezpieczeństwo kierowców. W razie zderzenia z takim wystającym czubkiem sytuacja kierowcy mogła by się skomplikować.

By jednak nie zwiększać kosztów postanowiono zostawić wysokość samego chassisa w miejscu łączenia z nosem zgodnie z przepisami zeszłorocznymi. FIA zgodziła się na taki manewr po prośbach pewnie biedniejszych zespołów. W ten sposób mamy takie brzydkie bolidy.

Wyniki 1 dnia testów w Barcelonie
Sebastian Vettel był najszybszy podczas pierwszego dnia testów na torze Circuit de Catalunya. Mistrz świata ustanowił czas 1’23.265 – o dwie sekundy wolniejszy od najlepszego zeszłorocznego ustanowionego przez innego Niemca Michaela Schumachera

Drugi dzień testów w Barcelonie
W linku lista kierowców którzy dziś pojawią się na torze. Znajdziecie tam też link do wyników na żywo.

Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl