Segregator newsów F1 - 21.02.2012

Dziś piąty dzień oficjalnych przedsezonowych testów przed sezonem 2012. Dzień rozpoczeliśmy od prezentacji bolidu Mercedesa W03. Jakie jeszcze ciekawe informacje pojawiły się wczoraj w sieci?

Testy na torze Circuit de Catalunya czas zacząć
Dziś rozpoczynamy drugi tydzień testów przedsezonowych. Tym razem będą odbywać się one na Circuit de Catalunya w Hiszpanii, listę kierowców których zobaczymy na torze oraz aktualne wyniki, znajdziecie w linku powyżej.

Prezentacja bolidu Mercedes W03
Zespół Mercedes zaprezentował w końcu oficjalnie swój nowy bolid W03. Dziś po raz pierwszy dziennikarze mogli przyjrzeć mu się z bliska. Wcześniej mieliśmy tylko kilka słabych zdjęć z prywatnych testów na torach Silverstone i Circuit de Catalunya

Wurz mentorem młodszych kierowców w Williamsie
Alexander Wurz powrócił do zespołu Williams. Nie w roli kierowcy testowego, a raczej nauczyciela. Ma przekazywać Bruno Sennie i Pastorowi Maldonado swoją wiedzę. Austriak przez 11 lat ścigał się w Formule 1. Tylko czy przypadkiem bolidy i realia nie różnią się za mocno od tych jakimi jeździł Wurz, by mógł on przekazywać ważne informacje?

Innowacyjny nos Saubera?
Sauber jak się okazuje również ma element w swoim bolidzie, który wyróżnia go od innych. Sam nos zaraz za przy przedniej osi ma dziurę, która ma pomagać w ukierunkowaniu powietrza omijającego niezbyt piękny garb. Ciekawe jaki ma to wpływ na ogólną aerodynamikę bolidu.

Caterham na testach w Jerez


Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl