Segregator newsów F1 - 20.02.2012

Zespół Mercedes postanowił wszystkich zaskoczyć i ukończył wczoraj prywatny dzień testowy nowego bolidu – F1 W03. Niemiecka ekipa jeździła po torze w Barcelonie - oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Podczas ostatnich czterodniowych testów w Jerez, przez trzy dni korzystali oni ze starego bolidu. Czwartego dnia na torze się nie pojawili. Dlatego też mogli wykorzystać ten dodatkowo odłożony jeden dzień testowy i wykorzystać go prywatnie. F1 W03 pokonał 300 km, a jeździli nim obaj kierowcy

Schumacher sprawdzał nowy bolid rano, a Rosberg popołudniu. Bolid Mercedesa zostanie oficjalnie zaprezentowana 21 lutego o godzinie 8:20 na pasie serwisowym toru Catalunya.

Żadnego Włocha na starcie sezonu 2012
Jarno Trulli stracił swoje miejsce w zespole Caterham na rzecz Witaly Petrova w zeszłym tygodniu i okazało się, że na starcie nowego sezonu za kierownicą żadnego z bolidów nie zasiądzie Włoch/

Tylko raz takie zdarzenie miało miejsce w historii Formuły 1. W sezonie 1969 Ernesto Brambilla był jedynym Włochem który pojawił się na Grand Prix, ale w nim nie wystartował. Francja również pomimo wielu sukcesów ostatnio nie miała swojego przedstawiciela w F1. W tym sezonie pojawił się ponownie Romain Grosjean.

Red Bull z "mądrym" wydechem
Zespół Red Bulla podobno w jakiś mądry sposób odzyskał część straconego docisku związanego z zakazem korzystania z dmuchanego dyfuzora. Twierdzi tak Jean Francois Caubet odpowiadający za jednostki napędowe Renault w bolidach RB8.

Oczywiście, docisk nie jest tak silny jak poprzednio. Pytanie brzmi jak tym razem dmuchają wydechem. Czy w tylne skrzydło, czy jakoś nad dyfuzorem. Pewnie szczegóły poznamy dopiero po starcie sezonu.

Poniżej filmik ciekawostka ;-)Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl