Top Ad unit 728 × 90

 

Segregator newsów F1 - 20.02.2012

Zespół Mercedes postanowił wszystkich zaskoczyć i ukończył wczoraj prywatny dzień testowy nowego bolidu – F1 W03. Niemiecka ekipa jeździła po torze w Barcelonie - oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Podczas ostatnich czterodniowych testów w Jerez, przez trzy dni korzystali oni ze starego bolidu. Czwartego dnia na torze się nie pojawili. Dlatego też mogli wykorzystać ten dodatkowo odłożony jeden dzień testowy i wykorzystać go prywatnie. F1 W03 pokonał 300 km, a jeździli nim obaj kierowcy

Schumacher sprawdzał nowy bolid rano, a Rosberg popołudniu. Bolid Mercedesa zostanie oficjalnie zaprezentowana 21 lutego o godzinie 8:20 na pasie serwisowym toru Catalunya.

Żadnego Włocha na starcie sezonu 2012
Jarno Trulli stracił swoje miejsce w zespole Caterham na rzecz Witaly Petrova w zeszłym tygodniu i okazało się, że na starcie nowego sezonu za kierownicą żadnego z bolidów nie zasiądzie Włoch/

Tylko raz takie zdarzenie miało miejsce w historii Formuły 1. W sezonie 1969 Ernesto Brambilla był jedynym Włochem który pojawił się na Grand Prix, ale w nim nie wystartował. Francja również pomimo wielu sukcesów ostatnio nie miała swojego przedstawiciela w F1. W tym sezonie pojawił się ponownie Romain Grosjean.

Red Bull z "mądrym" wydechem
Zespół Red Bulla podobno w jakiś mądry sposób odzyskał część straconego docisku związanego z zakazem korzystania z dmuchanego dyfuzora. Twierdzi tak Jean Francois Caubet odpowiadający za jednostki napędowe Renault w bolidach RB8.

Oczywiście, docisk nie jest tak silny jak poprzednio. Pytanie brzmi jak tym razem dmuchają wydechem. Czy w tylne skrzydło, czy jakoś nad dyfuzorem. Pewnie szczegóły poznamy dopiero po starcie sezonu.

Poniżej filmik ciekawostka ;-)Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.