Lotus rezygnuje z dalszych testów w tym tygodniu

Lotus ogłosił, że nie będzie już brać udziału w dalszych testach na torze Circuit de Catalunya w tym tygodniu. Głównym tego powodem jest odkrycie problemu z chassisem E20-02. Romain Grosjean zdołał wczoraj przejechać tylko siedem okrążeń, potem bolid na tor już nie wyjechał.

„Przed wysłaniem podwozia E20-01 do Barcelony, aby wymienić go z naszym E20-02, uszkodzonym dziś rano, wykonaliśmy w naszej fabryce szereg symulacji na podstawie danych, jakie dostarczył nasz krótki, poranny przejazd. W rezultacie udało się nam zidentyfikować obszar, który wymaga dodatkowych pokładów pracy. Bardziej owocne będzie dla nas zmodyfikowanie obu podwozi, niż wysłanie do Barcelony E20-01. Zastosujemy odpowiednie środki i dzięki temu będziemy w stanie rozwiązać problem przed nadchodzącym tygodniem” – powiedział dyrektor techniczny zespołu, James Allison.

Szef zespołu, Eric Boullier dodał: „Decyzja o rezygnacji z jazdy w tym tygodniu była bardzo trudna do podjęcia, jednak czujemy, że wybór ten jest najwłaściwszy. Pozytywne jest to, że szybko zidentyfikowaliśmy problem związany z podwoziem, a nasze biuro projektowe ma już opracowane odpowiednie rozwiązanie. Będziemy obecni na przyszłotygodniowych testach w Barcelonie. Wychodzimy z założenia, ze E20 był szybki już od Jerez, gdzie pokazał także swoją niezawodność. Przed nami dużo pracy w przyszłym tygodniu, ale wszyscy w Enstone jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu”.

Możliwe, że Lotus podobnie jak Mercedes wykorzysta jakiś dzień przed rozpoczęciem sezonu do prywatnych testów. Po tym tygodniu byli by aż 4 dni testowe do tyłu w porównaniu do innych teamów.