Top Ad unit 728 × 90

 

Lotus rezygnuje z dalszych testów w tym tygodniu

Lotus ogłosił, że nie będzie już brać udziału w dalszych testach na torze Circuit de Catalunya w tym tygodniu. Głównym tego powodem jest odkrycie problemu z chassisem E20-02. Romain Grosjean zdołał wczoraj przejechać tylko siedem okrążeń, potem bolid na tor już nie wyjechał.

„Przed wysłaniem podwozia E20-01 do Barcelony, aby wymienić go z naszym E20-02, uszkodzonym dziś rano, wykonaliśmy w naszej fabryce szereg symulacji na podstawie danych, jakie dostarczył nasz krótki, poranny przejazd. W rezultacie udało się nam zidentyfikować obszar, który wymaga dodatkowych pokładów pracy. Bardziej owocne będzie dla nas zmodyfikowanie obu podwozi, niż wysłanie do Barcelony E20-01. Zastosujemy odpowiednie środki i dzięki temu będziemy w stanie rozwiązać problem przed nadchodzącym tygodniem” – powiedział dyrektor techniczny zespołu, James Allison.

Szef zespołu, Eric Boullier dodał: „Decyzja o rezygnacji z jazdy w tym tygodniu była bardzo trudna do podjęcia, jednak czujemy, że wybór ten jest najwłaściwszy. Pozytywne jest to, że szybko zidentyfikowaliśmy problem związany z podwoziem, a nasze biuro projektowe ma już opracowane odpowiednie rozwiązanie. Będziemy obecni na przyszłotygodniowych testach w Barcelonie. Wychodzimy z założenia, ze E20 był szybki już od Jerez, gdzie pokazał także swoją niezawodność. Przed nami dużo pracy w przyszłym tygodniu, ale wszyscy w Enstone jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu”.

Możliwe, że Lotus podobnie jak Mercedes wykorzysta jakiś dzień przed rozpoczęciem sezonu do prywatnych testów. Po tym tygodniu byli by aż 4 dni testowe do tyłu w porównaniu do innych teamów.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.