Drugi roczek Fan Clubu

Właśnie dziś 11 lutego 2012 mija już drugi rok istnienia strony F1 Fan Club Polska. To był dla wszystkich fanów Formuły 1 bardzo trudny rok. Robert Kubica miał wypadek po którym do tej pory nie udało mu się jeszcze wrócić do ścigania. Pomimo tego udaje mi się zebrać tutaj coraz większą ilość fanów, za co wam wszystkim dziękuję.

W ciągu ostatnich 365 dni na stronę weszło ponad 520 tys osób, a liczba ta z dnia na dzień rośnie w dalszym ciągu rośnie. Uważam to za duży sukces biorąc pod uwagę, że jest to wynik dużo lepszy od tego sprzed roku i pokazuje, że mimo braku Roberta mamy nadal wielu fanów. Zostawiliście tysiące komentarzy, a dzięki nowemu systemu komentowania, można zostawiać je korzystając z Facebooka i Gravatarów waszych wpisów jest więc coraz więcej.

Na stronie przebywaliście podczas jednej wizyty średnio ponad 3 minuty. Coraz większa ilość odwiedzających to fani Formuły 1 z Facebooka. Zebrani na dwóch stronach www.facebook.com/f1fanclub oraz www.facebook.com/fanclubkubicy razem mamy już 42700 fanów.

Kolejna duża grupa fanów to ci z Naszej Klasy. Nasze oficjalne konto nk.pl/f1fanclub ma na dzień dzisiejszy 6525 znajomych, a jego wpisy śledzi 8400 osób. Od niedawna możecie znaleźć nasze wpisy również na Google Plus - tam śledzi nas grupa 74 fanów.

332 osoby śledzą nasze wpisy na twitterze na moim koncie @pawelf1 oraz koncie strony@f1fanclubpl. Czego najczęściej fani szukali w Google by dostać się na f1fanclub.pl i które posty były najczęściej czytane?

Najczęściej wyszukiwane

Poz Fraza
1 F1 online
2 F1 na żywo
3 RBM ONE
4 Verva Street Racing 2011
5 F1 2011
6 F1 Fan Club
7 Ayrton Senna
8 Analiza techniczna F1
9 Robert Kubica
10 Terminarz F1 2012

Najszczęście czytane posty:

Poz Tytuł posta
1 Transmisja F1 online
2 Nowe zdjęcia Roberta Kubicy
3 Recenzja RBM One
4 Verva Street Racing 2011
5 Prezentacja McLarena MP 4-27
6 Składy zespołów na sezon 2012
7 Zamknięty kokpit w F1
8 Ayrton Senna człowiek który nie zostanie zapomniany
9 Najśmieszniejsze w sezonie 2011
10 Najpopularniejsze posty zeszłego roku

Można z tego łatwo wywnioskować, że wielu z was chciałoby śledzić F1 na żywo w internecie, jednak FOM oraz FIA nie przywiązują do tego jeszcze zbyt dużej uwagi. Widać to po raz kolejny w tym roku, kiedy to testy nie są praktycznie wcale transmitowane w TV.

Na drugim miejscu wydarzenie, które cały świat fanów Formuły śledził - rekonwalescencja Roberta Kubicy i jedne z pierwszych zdjęć Polaka po wypadku. . Wolałbym, żeby był to post o jego kolejnej wygranej w Grand Prix Roberta. Niestety na to będziemy musieli poczekać.

Posty o grze F1 2011 były również niesamowicie popularne. Do tej pory wiele osób szuka recenzji oraz informacji o patchu do gry od Codemasters.

Dużo informacji szukaliśmy też o wydarzeniach związanych z F1 w Polsce. Verva Street Racing po raz drugi już odbywało się w Warszawie, tym razem mogliśmy oglądać bolidy Lotusa.

Sama strona rozwija się myślę w dobrym tempie. W trakcie tego roku przeszła ona wiele kolejnych zmian, dodano kilka ciekawych funkcji i jest ona aktualizowana tak szybko jak tylko ciekawe informacje pojawią się w sieci. Mam nadzieję, że pomaga wam śledzić wydarzenia na bieżąco oraz być bliżej samego sportu.

Oczywiście cały czas szukam osób chętnych do pomocy. Jeśli macie pomysł na ciekawy felieton czy post to możecie podsyłać informacje lub całą treść na mojego maila lub też pisać do mnie na twitterze. Wiem też, że nie wszystko jest zawsze idealnie napisane ;-) pamiętajcie to jest tylko moje hobby.

Jeszcze raz dzięki i zapraszam ponownie na f1fanclub.pl