Bruno Senna w Williamsie w sezonie 2012

Kolejna niewiadoma przed sezonem 2012 wyjaśniona. Brazylijczyk Bruno Senna zajął jedno z dwóch ostatnich miejsc dostępnych na przyszły rok. Zastąpi on innego swojego rodaka w zespole Williams Rubensa Barrichello.

„Bruno zaczął się ścigać w wieku 20 lat, ale mimo tego szybko potwierdził swój talent w Formule 3 i GP2. W zbitym sezonie 2008 serii GP2, Bruno zajął drugie miejsce w mistrzostwach z bardzo przekonującymi zwycięstwami w Monako i na mokrej nawierzchni Silverstone. Dwie szanse Bruna, jakie dostał na pokazanie się w F1 nie dały mu idealnych możliwości na zaprezentowanie swego potencjału, więc spędziliśmy z nim tak dużo czasu jak tylko mogliśmy, aby zrozumieć i ocenić go jako kierowcę. Zrobiliśmy to zarówno na torze jak i w symulatorze i Bruno okazał się szybki, dokładny pod względem technicznym a przede wszystkim pokazał zdolność nauki i stosowania swego doświadczenia w sposób szybki i konsekwentny. Teraz nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć ten talent w naszym samochodzie wyścigowym” – przyznał szef zespołu, Sir Frank Williams.

„Czuję się bardzo zaszczycony, że Williams wybrał mnie na jednego ze swych kierowców wyścigowych. Zespół ten posiada ogromne dziedzictwo i mam gorącą nadzieję, że będę w stanie pomóc mu napisać dobry rozdział w jego historii. Proces oceny był intensywny i metodyczny, ale czas jaki spędziłem w fabryce pokazał, że stajnia to wspaniali ludzie i dysponuje ona wszystkimi zasobami niezbędnymi do osiągnięcia lepszych rezultatów w tym sezonie. Jazda dla zespołu, dla którego ścigał się mój wuj będzie bardzo interesująca zwłaszcza, że sporo ludzi z fabryki współpracowało jeszcze z Ayrtonem. Mam nadzieję, ze przywróci do wspomnienia i pozwoli także na stworzenie nowych. Chcę także notować dobre rezultaty ze względu na wsparcie, jakie okazało moje państwo, a które pozwoliło mi być tu, gdzie teraz jestem. Jestem dumny z Brazylii i zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby pokazać, co jestem w stanie zrobić. Odkąd po raz pierwszy zasiadłem w karcie, nie chciałem niczego innego” – powiedział Bruno Senna.


Senna zadebiutował w sezonie 2010 z HRT, rok temu w ośmiu Grand Prix startował z zespołem Renault, w Williamsie będzie korzystał z tych samych jednostek napędowych. Dokładnie 18 lat temu dla zespołu Williams-Renault ścigał się jego wujek Ayrton..

Ostatnim wolnym miejscem w F1 w sezonie 2012 jest to obok Pedro de la Rosy w HRT