Top Ad unit 728 × 90

 

Bruno Senna w Williamsie w sezonie 2012

Kolejna niewiadoma przed sezonem 2012 wyjaśniona. Brazylijczyk Bruno Senna zajął jedno z dwóch ostatnich miejsc dostępnych na przyszły rok. Zastąpi on innego swojego rodaka w zespole Williams Rubensa Barrichello.

„Bruno zaczął się ścigać w wieku 20 lat, ale mimo tego szybko potwierdził swój talent w Formule 3 i GP2. W zbitym sezonie 2008 serii GP2, Bruno zajął drugie miejsce w mistrzostwach z bardzo przekonującymi zwycięstwami w Monako i na mokrej nawierzchni Silverstone. Dwie szanse Bruna, jakie dostał na pokazanie się w F1 nie dały mu idealnych możliwości na zaprezentowanie swego potencjału, więc spędziliśmy z nim tak dużo czasu jak tylko mogliśmy, aby zrozumieć i ocenić go jako kierowcę. Zrobiliśmy to zarówno na torze jak i w symulatorze i Bruno okazał się szybki, dokładny pod względem technicznym a przede wszystkim pokazał zdolność nauki i stosowania swego doświadczenia w sposób szybki i konsekwentny. Teraz nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć ten talent w naszym samochodzie wyścigowym” – przyznał szef zespołu, Sir Frank Williams.

„Czuję się bardzo zaszczycony, że Williams wybrał mnie na jednego ze swych kierowców wyścigowych. Zespół ten posiada ogromne dziedzictwo i mam gorącą nadzieję, że będę w stanie pomóc mu napisać dobry rozdział w jego historii. Proces oceny był intensywny i metodyczny, ale czas jaki spędziłem w fabryce pokazał, że stajnia to wspaniali ludzie i dysponuje ona wszystkimi zasobami niezbędnymi do osiągnięcia lepszych rezultatów w tym sezonie. Jazda dla zespołu, dla którego ścigał się mój wuj będzie bardzo interesująca zwłaszcza, że sporo ludzi z fabryki współpracowało jeszcze z Ayrtonem. Mam nadzieję, ze przywróci do wspomnienia i pozwoli także na stworzenie nowych. Chcę także notować dobre rezultaty ze względu na wsparcie, jakie okazało moje państwo, a które pozwoliło mi być tu, gdzie teraz jestem. Jestem dumny z Brazylii i zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby pokazać, co jestem w stanie zrobić. Odkąd po raz pierwszy zasiadłem w karcie, nie chciałem niczego innego” – powiedział Bruno Senna.


Senna zadebiutował w sezonie 2010 z HRT, rok temu w ośmiu Grand Prix startował z zespołem Renault, w Williamsie będzie korzystał z tych samych jednostek napędowych. Dokładnie 18 lat temu dla zespołu Williams-Renault ścigał się jego wujek Ayrton..

Ostatnim wolnym miejscem w F1 w sezonie 2012 jest to obok Pedro de la Rosy w HRT
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.