Senna w Indycar..., ale nie Bruno

Przeglądając stronki o F1, znalazłem dziś ciekawego posta o tym jak Ayrton Senna w trakcie zimy 1992-1993 odbył sekretny test w Phoenix. Chodziło o test bolidu CART zespołu Penske, tak dokładnie, Brazylijczyk rozważał możliwość rozejścia się z swoim ukochanym sportem i przejścia do Indycar.

Sezon 1992 był ciężki dla Senny. McLaren był dużo słabszy od Williamsa, na dodatek rozstali się z dostawcą silników - Hondą i nie wyglądało to za kolorowo. Ayrton wiedział, że kolejny sezon będzie może i jeszcze gorszy.

Testy trwały cztery dni, głównie jeździł Fittipaldi, Senna obserwował. Dopiero pod koniec miał zasiąść za kierownicą Penske. W międzyczasie cały czas trwały rozmowy Ayrtona z Ronem Dennisem dotyczące kontraktu w McLarenie. Poniżej zdjęcia z testów.

Brazylijczyk przejechał 30 okrążeń i pobił czas okrążenia Fittipaldiego o 0,2 s w 15 okrążeń, a po 28 był już o pół sekundy szybszy....

Ostatecznie Senna został w Formule 1. Wiedząc co się zdarzyło potem możemy tylko gdybać, czy byłą to dobra czy zła decyzja. Niestety...


Zdjęcia: Sutton Images źródło