Top Ad unit 728 × 90

 

Senna w Indycar..., ale nie Bruno

Przeglądając stronki o F1, znalazłem dziś ciekawego posta o tym jak Ayrton Senna w trakcie zimy 1992-1993 odbył sekretny test w Phoenix. Chodziło o test bolidu CART zespołu Penske, tak dokładnie, Brazylijczyk rozważał możliwość rozejścia się z swoim ukochanym sportem i przejścia do Indycar.

Sezon 1992 był ciężki dla Senny. McLaren był dużo słabszy od Williamsa, na dodatek rozstali się z dostawcą silników - Hondą i nie wyglądało to za kolorowo. Ayrton wiedział, że kolejny sezon będzie może i jeszcze gorszy.

Testy trwały cztery dni, głównie jeździł Fittipaldi, Senna obserwował. Dopiero pod koniec miał zasiąść za kierownicą Penske. W międzyczasie cały czas trwały rozmowy Ayrtona z Ronem Dennisem dotyczące kontraktu w McLarenie. Poniżej zdjęcia z testów.

Brazylijczyk przejechał 30 okrążeń i pobił czas okrążenia Fittipaldiego o 0,2 s w 15 okrążeń, a po 28 był już o pół sekundy szybszy....

Ostatecznie Senna został w Formule 1. Wiedząc co się zdarzyło potem możemy tylko gdybać, czy byłą to dobra czy zła decyzja. Niestety...


Zdjęcia: Sutton Images źródło
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.