Dzień szokujących wiadomości i zmian - segregator 14.12.2012

Toro Rosso dziś nie jednego fana F1 zszokował. Z zespołu odchodzi dwóch dotychczasowych kierowców Jaime Alguersuari i Sebastien Buemi, a zastąpią ich odpowiednio Daniel Ricciardo oraz Jean-Eric Vergne. Będą oni kierowcami Toro Rosso w sezonie 2012.

Zmiana w Toro Rosso
Jest to awans dla dwóch kierowców programu rozwoju młodych kierowców Red Bulla.. Szef zespołu Franz Tost powiedział: "Musze podziękować Sebastienowi Buemi i Jaime Alguersuariemu za całą ich ciężką pracę w trakcie ostatnich trzech sezonów. Dzięki nim zespół prze w dobrym kierunku"

“Gdy zespół powstał w sezonie 2005, zadaniem Scuderia Toro Rosso było tworzenie miejsca pracy dla kierowców z programu Red Bull Junior. Dlatego też od czasu do czasu musimy zmienić nasz skład by osiągać pokładane w nas cele."

Kto z was spodziewał się takiego ruchu Toro Rosso? Rozumiem jeden kierowca, ale dwóch?

Zmiana w HRT
Drugim newsem, dzisiejszego dnia jest natomiast to, że zespół HRT poinformował, że dotychczasowy szef – Colin Kolles odszedł ze stajni za porozumieniem stron.

W specjalnym oświadczeniu, hiszpańska ekipa stwierdziła, że ruch ten „jest podyktowany nowym kierunkiem obranym przez zespół i decyzją nowego kierownictwa o przeniesieniu siedziby zespołu do Hiszpanii”. Wcześniej zespół rezydował w Niemczech i wykorzystywał fabrykę będącą własnością Kollesa.

„HRT F1 Team pragnie podziękować dr Colinowi Kollesowi za pracę i poświęcenie, jakie płynęły od niego w ciągu ostatnich dwóch lat i życzy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych projektach” – możemy przeczytać w dalszej części oświadczenia.

Zmiana w Team Lotus  Caterham

Zespół zaprezentował dziś swoje nowe logo oraz poinformował, że przyszłoroczny bolid będzie oznaczony symbolem CT01-1.