Top Ad unit 728 × 90

 

Dzień szokujących wiadomości i zmian - segregator 14.12.2012

Toro Rosso dziś nie jednego fana F1 zszokował. Z zespołu odchodzi dwóch dotychczasowych kierowców Jaime Alguersuari i Sebastien Buemi, a zastąpią ich odpowiednio Daniel Ricciardo oraz Jean-Eric Vergne. Będą oni kierowcami Toro Rosso w sezonie 2012.

Zmiana w Toro Rosso
Jest to awans dla dwóch kierowców programu rozwoju młodych kierowców Red Bulla.. Szef zespołu Franz Tost powiedział: "Musze podziękować Sebastienowi Buemi i Jaime Alguersuariemu za całą ich ciężką pracę w trakcie ostatnich trzech sezonów. Dzięki nim zespół prze w dobrym kierunku"

“Gdy zespół powstał w sezonie 2005, zadaniem Scuderia Toro Rosso było tworzenie miejsca pracy dla kierowców z programu Red Bull Junior. Dlatego też od czasu do czasu musimy zmienić nasz skład by osiągać pokładane w nas cele."

Kto z was spodziewał się takiego ruchu Toro Rosso? Rozumiem jeden kierowca, ale dwóch?

Zmiana w HRT
Drugim newsem, dzisiejszego dnia jest natomiast to, że zespół HRT poinformował, że dotychczasowy szef – Colin Kolles odszedł ze stajni za porozumieniem stron.

W specjalnym oświadczeniu, hiszpańska ekipa stwierdziła, że ruch ten „jest podyktowany nowym kierunkiem obranym przez zespół i decyzją nowego kierownictwa o przeniesieniu siedziby zespołu do Hiszpanii”. Wcześniej zespół rezydował w Niemczech i wykorzystywał fabrykę będącą własnością Kollesa.

„HRT F1 Team pragnie podziękować dr Colinowi Kollesowi za pracę i poświęcenie, jakie płynęły od niego w ciągu ostatnich dwóch lat i życzy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych projektach” – możemy przeczytać w dalszej części oświadczenia.

Zmiana w Team Lotus  Caterham

Zespół zaprezentował dziś swoje nowe logo oraz poinformował, że przyszłoroczny bolid będzie oznaczony symbolem CT01-1.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.