Wygrani oraz przegrani GP Brazylii 2011

Ostatnie porównanie przegranych z wygranymi w tym sezonie. Jakie jest wasze zdanie? Kto najlepiej sobie poradził w czasie ostatniego wyścigu w tym roku. Kto mistrzem Interlagos, a kto nie powinien w przyszłym roku pojawić się na starcie sezonu?

Najlepszy z najlepszych

Sebastian Vettel, Red Bull, 2 miejsce
Aktualny mistrz świata moim zdaniem, tylko dlatego nie wygrał kolejnego wyścigu, ponieważ zespół czuł, że musi pozwolić Webberowi zwyciężyć po raz pierwszy w tym sezonie. Tym samym chcieli sobie zapewnić, że w przyszłym roku Australijczyk będzie ponownie zmotywowany.

Sebastian czuł, że jego skrzynia biegów pracuje normalnie, kilkukrotnie się dopytywał, czy faktycznie coś z nią jest nie tak, a pomimo tego, wierzył w komunikaty zespołu o awaryjności skrzyni biegów. Nie mówię, że tak łatwo to przyswoił. Przecież ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu na 45 kółku, pomimo teoretycznie szybszego zmieniania biegów na wyższe...

Manewr wyprzedzania wyścigu

Fernando Alonso na Jensonie Buttonie
Ten manewr idealnie pokazał jak ważny jest DRS i KERS w tym sezonie. Jenson w strefie DRS wykorzystał cały swój KERS, podczas gdy Alonso z niego nie korzystał. W kolejnym zakręcie i na prostej Hiszpan wykorzystał dodatkową moc by przejechać obok Buttona.

Wygrani

Mark Webber, Red Bull, 1 miejsce
Drugi kierowca Red Bulla w końcu zwyciężył. Na ile było to związane z "problemami" Vettela, na ile taktyką zespołu, to już sobie sami odpowiedzcie na to pytanie. W każdym razie to był dobry wyścig w wykonaniu Webbera, ponieważ nie stracił na starcie tyle co zawsze, a wcześniej udało mu się zakwalifikować na wysokiej pozycji.

Kamui Kobayashi, Sauber, 9 miejsce
Japończyk jest wielkim zwycięzcą dla zespołu Saubera. Przez cały wyścig walczył z kierowcami Toro Rosso. Niby nic znaczącego, jednak ostatecznie dzięki temu jego zespól w klasyfikacji konstruktorów jest wyżej niż tamci i zgarnie przez to dodatkowych 5 milionów dolarów.

Jenson Button, McLaren, 3 miejsce
Pod koniec sezonu to Lewis odzyskał swoją dawną formę, pomimo tego Jenson ponownie zaliczył podium, a jego kolega z zespołu odpadł z wyścigu. Dodatkowo jego wyprzedzenie Fernando Alonso też było pokazem tego jak obchodzić się z oponami.

Jedni mogą powiedzieć, że dokonał tego dzięki DRS-owi. Tak naprawdę to już jego atak w pierwszym zakręcie postawił Alonso w nieciekawej pozycji do bronienia się pomiędzy 3, a 4 zakrętem.

Adrian Sutil, Force India, 6 miejsce
Ostatnie wyścigi to tylko potwierdzenie tego, że to Sutil, a nie Hulkenberg powinien w przyszłym sezonie jeździć dla Force India.

Przegrani

Lewis Hamilton, McLaren, DNF
Mogło być dużo lepiej, w zasadzie powinno się to inaczej skończyć. Lewis ostatnio był w formie, niestety awaria skrzyni biegów nie pozwoliła mu dojechać do mety.

Michael Schumacher, Mercedes, 15 miejsce
Ten wyścig przypominał mi jego ostatni występ z sezonu 2006. Wyprzedzenie Di Resty w podobny sposób jak Raikkonena, te kilka lat temu. Następnie zbliżał się co okrążenie do Senny by ostatecznie jak po kolizji z Fisichellą stracić tylne koło.

Felipe Massa, Ferrari, 5 miesjce
Na torze na którym zawsze pokazywał się z wspaniałej strony, nie był w stanie osiągnąć lepszego wyniku niż Alonso. To z drugiej strony dobra sytuacja dla pewnego kierowcy, który przechodzi rehabilitację...

Toro Rosso
Zespół, który w tym sezonie radził sobie bardzo dobrze. Ostatecznie przegrał z Force India i Sauberem pozycje w klasyfikacji konstruktorów.