Waszym zdaniem - Raikkonen powinień wrócić?

Końcówka sezonu zbliża się nieubłaganie. Dlatego chciałem napisać o sytuacji jaka ma miejsce w Williamsie. Rubens Barrichello jak widać po wynikach nie zbliża się zbyt szybko do przedłużenia kontraktu z zespołem. Co przyniesie nam przyszły rok?

Na horyzoncie pojawił się Kimi Raikkonen, mistrz świata 2007. Williams potwierdził już, że prowadzone są rozmowy dotyczące powrotu Fina, pytanie brzmi - czy naprawdę będzie mu się chciało ścigać w tak słabym zespole? Czy Williams będzie lepszy w przyszłym roku i czy stać ich na Kimiego?

Szef McLarena, Martin Whitmarsh w ostatnio udzielonym wywiadzie stwierdził, że powinni starać się podpisać z nim kontrakt. Powiedział, że wielu nie docenia tego, jak inteligenty jest Raikkonen, a teraz pomógł by mu jeszcze głód odnoszenia sukcesów.

Zespół Williamsa ma w tym sezonie ewidentnie problemy. Pomimo zbudowania innowacyjnej skrzyni biegów, zdobyli zdecydowanie za mało punktów i przez to ich finanse na przyszły sezon również będą mniejsze. Z tego co pamiętam Raikkonen w czasach Ferrari zarabiał 45 milionów dolarów rocznie... co pewnie spokojnie jest 1/3 budżetu Williamsa.

Pastor Maldonado na pewno jest źródłem przychodu dla zespołu i dzięki sponsorom, łatwiej mu będzie pozostać na przyszły rok. To pozostawia Barrichello w roli kierowcy testowego... Tylko pytanie brzmi, dlaczego Raikkonen miałby do F1 wracać?

Na pewno nie dlatego, że poprosił go czołowy zespół, który pozwoli mu walczyć o wygrane. Williams ma za sobą kilka, coraz to gorszych sezonów i jego przejście może pomóc co najmniej odbić się od dna. Ostatnia ich wygrana to GP Brazylii siedem lat temu. Za kierownicą zasiadał wtedy inny kontrowersyjny kierowca Juan Pablo Montoya. W trakcie 34 ostatnich Grand Prix, tylko 3 wyścigi udało im się ukończyć w punktach...

Przyszły sezon to powrót silników Renault w Williamsach. Ta nazwa kojarzy mi się z czasami, kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z F1, oraz jednocześnie sukcesów zespołu. Może taki swego rodzaju powrót do korzeni pomoże im wrócić na szczyt F1.

Co tu dużo pisać, gdyby Williams miał okazję podpisać kontrakt z Raikkonenem, to nie powinni się długo zastanawiać. To jak Fin będzie sobie radził po powrocie to już inna bajka. Moim zdaniem mimo wszystko, warto byłoby go zobaczyć ponownie na torze. Schumacher również wrócił z przedwczesnej emerytury i chociaż jego wyniki nie zachwycają, to potrafi czasami przypomnieć swoją jazdą o czasach swojej świetności.

Jakie jest wasze zdanie? Kimi wraca? Uda mu się przywrócić Williamsa na dobrą ścieżkę rozwoju?