Powrót do korzeni - segregator F1 - 19.11.2011

Formuła 1 cały czas się zmienia, ewoluuje. Czasami zatacza jednak swego rodzaju koło i wraca do swoich korzeni. Niemcy z magazynu Auto Motor and Sport donieśli ostatnio o możliwym powrocie Hondy jako dostawcy silników dla zespołu McLaren.

Powrót McLaren Honda w sezonie 2014
Już wiemy, że za rok do F1 wraca Williams Renault. Lotus już teraz się ściga po torach F1, a wiedząc o kończącym się kontrakcie McLarena z Mercedesem w sezonie 2013, Honda planuje powoli swój powrót.

W przeszłości, McLaren przez wiele lat współpracował z Hondą, zdobywając razem po cztery mistrzostwa konstruktorów i kierowców.  „Istnieje duża szansa, że wraz z wprowadzeniem silników V6 turbo w 2014 roku, Honda będzie świętować powrót z McLarenem. Starszy menedżer powiedział na torze Suzuka, że japoński producent technicznie jest gotowy do powrotu z silnikiem turbo V6 w 2014 roku. Brakuje tylko zielonego światła od zarządu”

Rollercostery - F1
Jak dobrze wiemy, bolidy F1 nie są dla każdego. Trzeba mieć dużo pieniędzy by mieć okazję przejechać się bolidem i przetestować na swoim ciele te ogromne przeciążenia. Jest jednak na to inny sposób. W Abu Zabi, przy Nurburgringu i w Blackpool wybudowano kolejki górskie, które dostępne są dla zwykłego śmiertelnika. Zresztą zobaczcie sami.

Ta pierwsza rozwija 240km/h, druga 215km/h i przyśpiesza do tej prędkości w 2,5 sekundy.
Segregator

Codziennie tracicie pewnie dużo czasu na przeglądanie kilku serwisów o Formule 1 w poszukiwaniu ciekawych newsów. Segregator to miejsce w którym wiadomości z różnych portali zebrane są w jedno miejsce i te nieciekawe i bezwartościowe odseparowane od innych. Jeśli sami znajdziecie coś godnego uwagi dodawajcie linki w komentarzach, lub piszcie na maila pwroniecki@f1fanclub.pl Możecie również kliknąć w link obok by wspomóc stronę.