Top Ad unit 728 × 90

 

HRT ma pierwszego kierowcę na sezon 2012

Kolejny kierowca potwierdzony na przyszły sezon. Tym razem to Pedro de la Rosa znalazł miejsce w jednym z najsłabszych zespołów stawki, czyli Hispania Racing Team. Hiszpan w trakcie tego sezonu pełnił funkcję trzeciego kierowcy w zespole McLaren.

„To bardzo ważny krok w mojej karierze sportowej i jeden z tych, nad którymi najbardziej rozmyślałem. Jestem na bardzo dobrym etapie pod względem dojrzałości i gotowy, by w pełni podjąć to ekscytujące wyzwanie. Przy podejmowaniu decyzji o dołączeniu do tego projektu, liczyły się dla mnie trzy, decydujące czynniki: pragnienie powrotu do aktywnej rywalizacji, fakt, że HRT jest hiszpańskim zespołem i poznanie osób, odpowiadających za zespół, w tym Luisa Pereza-Salę” – wyjaśniał.

Hiszpan dodał, że patrząc na obecną formę zespołu, staje przed dużym wyzwaniem. „Jestem tu, aby ciężko pracować, z pokorą i skromnością przyjmując miejsce, w którym teraz jesteśmy, ale pamiętając o tym, gdzie chcemy być za dwa lata. Dla mnie jest to czas, aby wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się przez lata mojego zaangażowania w najlepsze międzynarodowe zespoły wyścigowe, tak abyśmy byli w stanie razem podnosić nasz poziom”.

„Jestem dumny z faktu, że Hiszpania ma swój własny zespół F1 i jestem jego kierowcą. Mogę tylko przekazać wyrazy wdzięczności wobec HRT, które zdecydowało się mi zaufać. Na koniec nie mogę zapomnieć także o kilku ciepłych słowach w kierunku McLarena, który umożliwił mi postawienie tego kroku. Jestem bardzo zadowolony z ośmiu sezonów spędzonych wraz z nimi i dojrzewanie nie tylko jako kierowca, ale również jako człowiek. Bez nich nie byłoby mnie dziś w tym miejscu”.

Szef HRT – Colin Kolles przyznał, że pozyskanie Pedro jest ważnym krokiem naprzód. „Celem zespołu zawsze było wzmocnienie się na każdej płaszczyźnie: ekonomicznej, technicznej i sportowej. Bez wątpienia osoba Pedro de la Rosy będzie w przyszłym roku fundamentem rozwoju naszego projektu. Jesteśmy młodym zespołem, który ciągle musi czynić postępy i jestem pewien, że ta współpraca będzie tego owocem. Poza tym posiedliśmy doskonałego człowieka, który jest doświadczonym kierowcą. Bardzo gorąco witamy go w naszym zespole. Jestem pewien, że szybko się z nami zaaklimatyzuje i razem osiągniemy wielkie rzeczy”.

Składy zespołów 2012
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.