HRT ma pierwszego kierowcę na sezon 2012

Kolejny kierowca potwierdzony na przyszły sezon. Tym razem to Pedro de la Rosa znalazł miejsce w jednym z najsłabszych zespołów stawki, czyli Hispania Racing Team. Hiszpan w trakcie tego sezonu pełnił funkcję trzeciego kierowcy w zespole McLaren.

„To bardzo ważny krok w mojej karierze sportowej i jeden z tych, nad którymi najbardziej rozmyślałem. Jestem na bardzo dobrym etapie pod względem dojrzałości i gotowy, by w pełni podjąć to ekscytujące wyzwanie. Przy podejmowaniu decyzji o dołączeniu do tego projektu, liczyły się dla mnie trzy, decydujące czynniki: pragnienie powrotu do aktywnej rywalizacji, fakt, że HRT jest hiszpańskim zespołem i poznanie osób, odpowiadających za zespół, w tym Luisa Pereza-Salę” – wyjaśniał.

Hiszpan dodał, że patrząc na obecną formę zespołu, staje przed dużym wyzwaniem. „Jestem tu, aby ciężko pracować, z pokorą i skromnością przyjmując miejsce, w którym teraz jesteśmy, ale pamiętając o tym, gdzie chcemy być za dwa lata. Dla mnie jest to czas, aby wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się przez lata mojego zaangażowania w najlepsze międzynarodowe zespoły wyścigowe, tak abyśmy byli w stanie razem podnosić nasz poziom”.

„Jestem dumny z faktu, że Hiszpania ma swój własny zespół F1 i jestem jego kierowcą. Mogę tylko przekazać wyrazy wdzięczności wobec HRT, które zdecydowało się mi zaufać. Na koniec nie mogę zapomnieć także o kilku ciepłych słowach w kierunku McLarena, który umożliwił mi postawienie tego kroku. Jestem bardzo zadowolony z ośmiu sezonów spędzonych wraz z nimi i dojrzewanie nie tylko jako kierowca, ale również jako człowiek. Bez nich nie byłoby mnie dziś w tym miejscu”.

Szef HRT – Colin Kolles przyznał, że pozyskanie Pedro jest ważnym krokiem naprzód. „Celem zespołu zawsze było wzmocnienie się na każdej płaszczyźnie: ekonomicznej, technicznej i sportowej. Bez wątpienia osoba Pedro de la Rosy będzie w przyszłym roku fundamentem rozwoju naszego projektu. Jesteśmy młodym zespołem, który ciągle musi czynić postępy i jestem pewien, że ta współpraca będzie tego owocem. Poza tym posiedliśmy doskonałego człowieka, który jest doświadczonym kierowcą. Bardzo gorąco witamy go w naszym zespole. Jestem pewien, że szybko się z nami zaaklimatyzuje i razem osiągniemy wielkie rzeczy”.

Składy zespołów 2012