Analiza przed jutrzejszym wyścigiem - będzie nudno czy nie?

FIA wyznaczyła dwie strefy DRS w Abu Zabi by zwiększyć szanse na wyprzedzanie. Teraz jeszcze je wydłużyła widząc, że i tak będzie trudno atakować na tym przecież niedawno wybudowanym torze. Kto jutro poradzi sobie najlepiej? Czy Vettel zachowa prowadzenie?

Start

Po raz szósty w tym roku Hamilton startuje zaraz za Vettelem z pierwszego rzędu. Na pewno dobrze wie, że najlepsza szansa na atak to znaleźć się przed Niemcem już w pierwszym zakręcie.

Rok temu właśnie tak to wyglądało. Pomimo dobrego startu Hamilton nie zdołał wyprzedzić Vettela, wtedy dosyć wcześnie zaczął hamować. Teraz ostrzegł, że tyle miejsca Niemcowi nie zostawi.

Hamilton startuje jednak z gorszej strony, dlatego na dobry start liczy Fernando Alonso. Przed Hiszpanem znajduje się Mark Webber, a ten jak wiemy z dobrych startów nie słynie. Chociaż ostatnio poprawił się znacznie w tym temacie.

Strategia

Co do strategii to nie możemy spodziewać się wielkich udziwnień. Większość wystartuje na miękkiej mieszance i ostatni krótki stint będzie chciała przejechać na mieszance twardszej. Tutaj raczej będzie mała rozbieżność między tymi którzy do boksów zjadą dwa, a tymi co trzy razy.

Kierowcy uważają, że zużycie opon tutaj to nie problem, a podczas treningów Mercedesy i McLareny przejeżdżały wiele okrążeń na tych samych kompletach, bez widocznej straty w czasach okrążeń.

Wyprzedzanie

To jest wielka niewiadoma tegorocznego wyścigu. Jak wszyscy dobrze pamiętają rok temu dużo tego się nie działo. W tym roku strefy DRS powinny pomóc, jednak czy walka o pozycje będzie zależeć od nich czy od strategii, to dopiero czas pokaże.

Jak już wspomniałem pierwsza strefa została wydłużona o 75 metrów i na pewno pozwoli się bardziej zbliżyć do zawodnika jadącego z przodu.

Jak uważacie? To będzie dużo ciekawszy wyścig od zeszłorocznego, czy kolejna nudna procesja?