Top Ad unit 728 × 90

 

Team Lotus ma prawa do swojej nazwy, wygrali w sądzie

Lotus wygrał w sądzie i nadal będzie używał nazwy Team Lotus w Formule 1. Sędzia Peter Smith stwierdził, że marka Grupy Lotus nie jest w żaden sposób pokrzywdzona jako, że Team Lotus nie narusza znaków towarowych. Zawiłe nie?

Grupa Lotus to firma która produkuje samochody sportowe i aktualnie jest sponsorem zespołu Renault F1. Natomiast Team Lotus rok temu zakupił od nich prawa do nazwy i występował jako Lotus Racing. W tym sezonie jednak wykupili prawa do swojej aktualnej nazwy od Davida Hunta który zakupił ją w 1994 roku od zespołu który wtedy upadł.

Szef Team Lotus Tony Fernandes napisał na twitterze:

Grupa Lotus oczywiście będzie apelować także nic nie jest w sumie przesądzone... Szczerze mówiąc ja polubiłem ten zespół i cieszę się, że tak się stało.

W linku pełen werdykt z dzisiejszej rozprawy. - LINK

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.