Top Ad unit 728 × 90

 

Pojedynki w zespole - część 2 GP Hiszpanii 2011

Pojedynki w zespołach i druga część stawki po GP Hiszpanii. Sutil jest cały czas pokonywany przez swojego debiutującego w F1 kolegę z zespołu. W Toro Rosso pojedynek trwa o miejsce w zespole Red Bull które będzie dostępne o ile Webber odejdzie na emeryture. Jak prezentuje się walka Buemiego z Alguersuarim?

w nawiasach miejsce zajęte w kwalifikacjach

Force India 2:3

Adrian Sutil 13 miejsce (17) | Paul di Resta 12 miejsce (16)
Szefowie Force India w Hiszpanii planowali dla bolidu duży upgrade aero. Niestety zrezygnowali z niego już po piątkowych treningach, a w sobotę skończyło się na oszczędzaniu opon już w Q2 i tym samym dopiero 16 i 17 pozycja na starcie.

Sutil po raz 4 z 5 był gorszy w kwalifikacjach od di Resty. Tempo w czasie wyścigu nie pozwoliło im na walkę o punkty. Do bolidów Toro Rosso przed nimi zabrakło im 20s.

Sauber 3:2

Kamui Kobayashi 10 miejsce (14) | Sergio Perez 9 miejsce (12)
Dobry weekend dla zespołu Saubera. Po raz pierwszy oba bolidy ukończyły wyścig w pierwszej dziesiątce. Kamui rozpoczął pechowo wyścig. Pękła jedna z opon i musiał zjechać do alei serwisowej i tym samym gonić przed prawie cały wyścig.

Perez zdobył pierwsze punkty w F1 i pojechał wyścig bez błędnie. Po raz kolejny pokazał, że podobnie jak Button potrafi dbać o opony, na miękkim komplecie pod koniec wyścigu przejechał 19 okrążeń.

Toro Rosso 5:0

Sebastien Buemi 14 miejsce (11) | Jaime Alguersuari 16 miejsce (13)
Alguersuari cały czas ma problemy z oponami. Cztery razy pojawił się w alei serwisowej i pomimo to miał problemy z szybką degradacją. Pomimo tego twierdzi, że jest bardziej zadowolony niż po GP Turcji... na moje jednak 16 miejsce nie jest jego marzeniem.

Buemi pojechał na tyle na ile pozwolił mu bolid. Od początku sezonu jest lepszy od Jaime i na razie nie widać, żeby wiele miało się zmienić.

Team Lotus 2:3

Jarno Trulli 18 miejsce(18) | Heikki Kovalainen DNF (15)
Lotus liczył na więcej po nowych częściach. Mieli być o 1s szybsi, aż tak dobrze nie było. W każdym razie widać progres po samych kwalifikacjach. Heikki zajął w nich 15 miejsce. Potem w wyścigu już nie było tak dobrze i odpadł po tym jak zbyt późno zahamował i uderzył w barierę przy zakręcie numer 4.

Trulli w trakcie wyścigu w pewnym momencie był nawet ósmy. Niestety zaczął szwankować wydech i jego tempo spadło. Dlatego do mety dojechał na tej samej pozycji z której startował.

Virgin Racing 3:2

Jerome d’Ambrosio 20 miejsce (23) | Timo Glock 19 miejsce (20)
Timo Glock spadł po starcie za Tonio Liuzziego. Po pierwszej wizycie w boksach wyprzedził Włocha jednak już nic ciekawego w trakcie tego wyścigu po jego stronie się nie wydarzyło. Ambrosio na szóstym okrążeniu wyprzedził Naraina i do mety dojechał za Timo. Przez końcówkę wyścigu miał problemy z hamowaniem, dlatego został zdublowany więcej razy.

Hispania Racing Team 2:3

Narain Karthikeyan 21 miejsce (22) | Tonio Liuzzi DNF (21)
Narain spalił sobie przez ten weekend plecy i jeździł z wielkim bólem. Tonio odpadł po problemach z skrzynią biegów. Ogólnie chłopacy z HRT mieli dużo szczęścia, że wogóle się zakwalifikowali do wyścigu.

część 1

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.