Top Ad unit 728 × 90

 

Pirelli ogłasza mieszanki opon na kolejne Grand Prix

Pirelli pomimo tego, że deszcze przeszkodził im w testowaniu nowej super twardej opony zabrać ją na Grand Prix Hiszpanii. Producent ogumienia spodziewa się, że opony te będą o trzy do czterech okrążeń bardziej wytrwałe od dotychczasowych.

Dodatkowo ogłosili, że ich oznakowanie nie będzie się różniło od standardowej twardej mieszanki. W praktyce nawet nadal będzie to z nazwy po prostu twarda mieszanka. Nie chcą wprowadzać zamieszania...

Dowiedzieliśmy się również z jakich mieszanek kierowcy będą korzystać podczas kolejnych Grand Prix. W Kanadzie podobnie jak w Monaco używane będą te najbardziej miękkie gumy. Opony o średniej twardości po raz pierwszy zostaną użyte podczas GP Europy.

W Silverstone jeszcze nie wiemy z której wersji twardej opony skorzysta Pirelli. Poniżej krótka lista
WyścigPrimeOption
Grand Prix Australii TwardaMiękka
Grand Prix MalezjiTwardaMiękka
Grand Prix ChinTwardaMiękka
Grand Prix TurcjiTwardaMiękka
Grand Prix HiszpaniiTwarda*Miękka
Grand Prix MonacoMiękkaSuper Miękka
Grand Prix KanadyMiękkaSuper Miękka
Grand Prix EuropyŚredniaSuper Miękka
Grand Prix Wielkiej BrytaniiTwardaMiękka

Brak komentarzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.